אוטובוס הסרטים הינו פרויקט הדגל של הפסטיבל אשר הוקם מתוך אמונה ורצון של סטודנטים לקדם אירועי תרבות ומפגשים חברתיים וקהילתיים, ומתוך אמונה בכוחה של היצירה הקולנועית ליצור מרחב לשיח פתוח, מעשיר, יצרתי ומפרה. אוטובוס הסרטים הינו פרויקט ייחודי וראשון מסוגו בעולם הפועל ללא מטרות רווח ומאפשר להביא את תכני הפסטיבל, יוצריו ומתנדביו לכל רחבי הארץ. מדי שנה, יוצא האוטובוס למסע בן שבוע ברחבי ישראל בשבוע המקדים לפסטיבל בת״א מצויד במקרן, מסך גדול, מערכת הגברה, פופקורן וסטודנטים ישראלים ובינלאומיים הבאים להקרין את סרטיהם לקהל הרחב תחת כיפת השמים. במהלך ערבי ההקרנה מתקיימים אירועים עם הקהילה המקומית ושיח עם יוצרי הסרטים.ההקרנות הן ללא מטרות רווח ופתוחות לקהל הרחב.

אוטובוס 2023

יעדים- ערד, אופקים, אשלים, ירוחם , מצפה רמון 

בשנת 2023 האוטובוס עשה את מסעו בדרום הארץ ויתמקד במוזיקה וקולנוע במטרה לייצר שיתופי פעולה עם יוצרים מוזיקליים בתחילת דרכם ולאפשר חיבורים חברתיים, מקצועיים ומלמדים עם סטודנטים לקולנוע. שיתוף הפעולה נעשה מתוך מחשבה כי יצירה קולנועית ויצירה מוזיקלית יוצרות שפה בינלאומית המאפשרת לגעת בקהל רחב יותר. אופי המסע היה בסגנון "סיבוב הופעות" ובחלק מערבי ההקרנה הופיעו להקות מקומיות של בני נוער.

אוטובוס 2022

יעדים-  גג הדיזנגוף סנטר בת״א, מרכז הורדוס בטבריה, מרכז הצעירים בקצרין, בית החאן בקרית שמונה, ברחבת סינמטק ראש פינה. 

האוטובוס התמקד בקהילות של סטודנטים, מתוך מחשבה על הפרויקט שנוסד על ידי ולמען סטודנטים. בכל אחד מהיעדים נפגשנו עם קהל צעיר שמורכב מסטודנטים מלגאים. קיימנו ירידי אומנות צעירה בשיתוף פעולה עם מלגאים צעירים במלגת ״תוצרת הארץ״ במרכזי הצעירים. כחודש לפני המסע, נפגשנו יחד עם סטודנטים ואנשי הקהילה מהיעדים השונים וקיימנו סדנאות קולנוע, אשר העניקו כלים לקריאה ויצירה של כתיבה קולנועית.

רוצים להיות היעד הבא?
כתבו לנו פה → dirtaufilmbus@gmail.com