שופטים

בחירת תחרות
  • התחרות הבינלאומית
  • התחרות הישראלית
  • תחרות הסרט העצמאי הקצר
  • נקודת תצפית: התחרות לאמנות וידאו לקולנוע ניסיוני / באדיבות מיקי רויטמן
  • התחרות והתערוכה הבינלאומית למדיה דיגיטלית
  • פורום המבקרים

התחרות הבינלאומית

אלן גולדמן

בחירות הסרטים האקלקטיות של המפיק הצרפתי אלן גולדמן ויכולתו לעבוד בקנה מידה בינלאומי, הפכו אותו לאחד מהמובילים בהפקת קולנוע עצמאי. גולדמן ייסד את חברת Légende Films בשנת 1992 כשהפיק את הסרט "1492: כריסטופר קולומבוס", בבימוי רידלי סקוט ובכיכוב ז'ראר דפארדיה. מאז עבד עם במאים בולטים כמו מרטין סקורסזה, רידלי סקוט, רולנד ג׳ופה, מתייה קסוביץ׳, אוליבייה דהאן ואלן צ'בט. בשנת 2018, הפיק גולדמן את "אלי" הסדרה של נטפליקס על אלי כהן, בבימוי גידי רף בכיכוב סשה ברון כהן.

מיכל ויניק

מיכל ויניק היא תסריטאית ובמאית, ילידת חיפה 1976, בוגרת החוג לקולנוע וטלוויזיה באוניברסיטת תל אביב. סרטיה הקצרים הוצגו בפסטיבלים נחשבים ברחבי העולם (סאנדנס, לוקרנו ועוד) וזכו בפרסים רבים. סרטה הראשון באורך מלא, "ברש" (2015), הוצג ברחבי העולם (סן סבסטיאן, קרלובי וארי ועוד) וזכה ביותר מעשרה פרסים מקומיים ובינלאומיים. סרטה השני באורך מלא "ולריה מתחתנת" צולם במהלך שנת הקורונה ונמצא בשלבי עריכה.

פלאביו ארמונה

פלאביו ארמונה למד תולדות הקולנוע בעיר הולדתו, טורינו, איטליה. הוא חלק לעבוד בפסטיבלי קולנוע בשנת 2004, ובשנת 2015 הקים את חבר Lights On, סוכנות מכירות בינלאומית. Lights On מתמקדים בעיקר בהפצה סרטים קצרים, אך החברה גם הפיצה סרטים נבחרים באורך מלא, כמו "Red Moon Tide" של לואי פטיניו שהוקרן בבכורה בפורום של פסטיבל ברלין 2020. הסרטים הקצרים שהפציו בחברה הוקרנו בבכורה בכמה מן הפסטיבלים היוקרתיים ביותר בעולם: שבוע המבקרים של פסטיבל קאן, פסטיבל סאנדנס, פסטיבל לוקרנו, והשבועיים של הבמאים בקאן.

מאיה קניג

מאיה קניג היא תסריטאית, במאית ועורכת. בוגרת לימודי קולנוע בביה"ס לקולנוע סם שפיגל ובית הספר LFS בלונדון. ב־2012 ביימה את סרטה הראשון באורך מלא – "אורחים לרגע" שהוקרן בפסטיבל ברלין. ב־2015 ביימה יחד עם בן זוגה לחיים, גור בנטביץ', את הסרט הדוקומנטרי "סינדרום בנטביץ'", ב־2018 ביימה את "בצל כפות תמר", כחלק מפרויקט "Voice Over" – מחווה לסרט "לאט יותר" של אברהם הפנר. בנוסף, היא עורכת סרטים עלילתיים וסדרות. לאחרונה ערכה את "על הספקטרום" (בבימוי של יובל שפרמן, על כך גם זכתה בפרס האקדמיה הישראלית לקולנוע וטלוויזיה) ואת סרטו החדש של גור בנטביץ' "קצפת ודובדבנים" (2019). בימים אלה היא על סף בימוי סרט עלילתי באורך מלא אותו כתבה, "חלב".

אמילי פואריה

אמילי פואריה עוסקת באוצרות של פסטיבלי קולנוע, בתולדות האמנות ולימודי תרבות, וביחסי הגומלין שבין התחומים. פואריה מנהלת את תחרות הסרטים הקצרים והסטודנטים של הפסטיבל הקנדי Festival du nouveau cinéma וגם אוצרת בו סרטים באורך מלא. בימים אלה היא כותבת תזה בתולדות האמנות באוניברסיטת מונטריאול, שבה היא בוחנת שיתופי פעולה בין תרבות פופולרית לאמנות עכשווית, ובפרט את הגבולות המטושטשים בין סוגים שונים של הפקות תרבות.

התחרות הישראלית

הגר בן אשר

הגר בן־אשר היא במאית, תסריטאית ושחקנית. בוגרת בית הספר מנשר לאמנות. סרט הגמר שלה "משעולים" (2007), שאותו כתבה וביימה וגם שיחקה בתפקיד הראשי, הוקרן בבכורה בפסטיבל קאן, ובפסטיבל טלורייד, וזכה בפרסים ברחבי העולם. בשנת 2010 היא זכתה בתוכנית הרזידנסי של פסטיבל קאן, שם כתבה את התסריט שלה לסרטה הראשון "הנותנת". לאחר זכייה ב־Sundance Script Lab וב־Torino Film Lab, הסרט הוקרן בבכורה בקאן 2012. "הפורצת" (2017), הוקרן בבכורה עולמית פסטיבל הסרטים הבינלאומי ברוטרדם. התכונה השלישית שלה, "נשים מתות הולכות" (2018), הוקרן בבכורה בטרייבקה ואז בפסטיבל ונציה, וזכה לשבחי הביקורות. היא ביימה פרקים בסדרות City on a Hill (Showtime) ו־Bosch (Amazon). כעת היא נמצאת בפרה־פרודקשן של סרטה הבא, "המלחמה תמה" (בכיכובם של אדגר רמירז, ז'אן רנו ואלן בורשטיין). היא נמצאת בתהליך פיתוח כיוצרת, תסריטאית ובמאית של סדרה עבור HBO (שם זמני "מרילין") ושתי סדרות עבור HOT.

שרה שלוסל

שרה שלוסל היא מנהלת תרבות ואוצרת קולנוע החיה בברלין. שלוסל היא לקטורית של תחרות הסרטים הקצרים של פסטיבל ברלין והיא רכזת ה־Short Form Station של מסגרת Berlinale Talents. שלוסל היא אחת המייסדות של shorts/salon, סדרה של שיחות ותוכניות אוצרות של סרטים קצרים.

אודרי קלינה

קלינה מנהלת את מכירות הסרטים ואסטרטגיות הפסטיבלים של יוצרים צעירים, המעבירים מסר אנושי לעולם דרך חזון אומנותי חזק. קלינה הקימה בשנת 2012 את חברת ËROIN. המותג החל בפריז עם הקרנות של סרטים קצרים של יוצרות נשים והציג אותן בפרמיירות ואירועים שונים, למשל פסטיבל קאן. מאז הוא הפך לחברת הפקה והפצה שהתרחבה גם לארצות הברית, וקלינה הפכה לאמרגנית של קולנועניות. קלינה הפיצה כ־100 סרטים קצרים ב־150 מדינות, הפיקה שני קמפיינים דיגיטליים, וניהלה את הקריירות של 3 קולנועניות. בשנת 2019 זינקה קלינה אל תחום הסרטים באורך מלא כסוכנת מכירות, וגם פתחה את מותג EROÏN FILMS ליוצרים מכל המגדרים, למען שוויון אמיתי של 50/50.

תחרות הסרט העצמאי הקצר

שמי זרחין

בוגר החוג לקולנוע באונ' ת"א. במאי, תסריטאי וסופר, עטור עשרות פרסים בארץ ובעולם, ביניהם פרסי אופיר, פרס משרד החינוך לקולנוע 1996, פרס מפעל הפיס ע"ש לנדאו 2008, פרס ראש הממשלה לסופרים עבריים 2018. יצר כמה מהסרטים המצליחים והאהובים בקולנוע הישראלי, ביניהם: "אביבה אהובתי", "הכוכבים של שלומי", "לילסדה", "העולם מצחיק", "המילים הטובות". בין ספריו: "עד שיום אחד" – מרבי המכר הגדולים ביותר בארץ בעשורים האחרונים, זכה בפרסים ונבחר לאחד מעשרת הספרים הטובים ביותר של 2012 ע"י 3 כתבי עת ספרותיים אמריקאיים, "אח שלי איוב" – אחד מרבי המכר הגדולים של 2017.
זרחין מלמד בימוי ותסריטאות (בחוג לקולנוע באונ' ת"א 1994–1989, בבי"ס סם שפיגל מיום הקמתו ועד בכלל) ושימש כחונך לעשרות סרטי סטודנטים.
סרטו "השתיקה" צולם בתחילת 2021 ונמצא בעריכה.

טלי שלום־עזר

תסריטאית ובמאית זוכת פרסים. נולדה וגדלה בישראל, למדה בחוג לקולנוע באוניברסיטת תל אביב וכיום מרצה בו. היא התפרסמה בעולם כשסרט הביכורים שלה, "פרינסס" הוקרן בבכורה בתחרות של פסטיבל סאנדנס 2015 וזכה לשבחי הביקורות. הסרט זכה בפרס הגדול של פסטיבל קייב, בפרס הסרט הטוב ביותר בפסטיבל ירושלים, ובפרס סרט הביכורים הטוב ביותר בפסטיבל ריינדאנס. סרטה "מרסי", בכיכוב אליוט פייג' וקייט מארה, הוקרן בבכורה בפסטיבל טורונטו 2017. בשנת 2018, היא עיבדה וביימה את "הפסיכולוגית", הרימייק הישראלי של Web Therapy של רשת שואוטיים.

אהרון קשלס

אהרון קשלס הוא במאי ותסריטאי, בוגר תואר שני בחוג לקולנוע וטלוויזיה באוניברסיטת תל אביב. את דרכו המקצועית החל כמרצה בחוג לקולנוע וכמבקר סרטים. בשנת 2010 כתב, ערך וביים ביחד עם תלמידו לשעבר, נבות פפושדו, את סרט האימה הישראלי הראשון, "כלבת". בשנת 2013 כתב וביים את המותחן הקומי "מי מפחד מהזאב הרע". בשנת 2014 כתב וביים את הסרט הקצר "F is for Falling" עבור אנתולוגיית האימה "The ABCs of Death". ב־2020 קשלס כתב, ביים והפיק את סרטו הראשון בארה״ב, "TILL DEATH", מותחן פשע רומנטי בכיכוב ג'ייסון סודייקיס ואוונג'לין לילי. ב־2021 החלו צילומי הרימייק הספרדי ל"מי מפחד מהזאב הרע" בכיכובה של אדריאנה אוגארטה.

נקודת תצפית: התחרות לאמנות וידאו לקולנוע ניסיוני / באדיבות מיקי רויטמן

ענת דנון-סיון

ענת דנון־סיון היא אוצרת לאמנות ישראלית במוזיאון תל אביב לאמנות. משנת 2010 אצרה תערוכות רטרוספקטיביות ותערוכות של אמניות ואמנים עכשוויים, המשקפים את רוח התקופה, מעמידים במרכז יצירתם היבטים פוליטיים וחברתיים, ומאתגרים את מבנה התערוכה המסורתי.  תערוכות נבחרות באוצרותה : דוד גינתון : השם של הציור (2021), מיכל הלפמן: Dear A.S.A/P  (2020), תמר הירשפלד: ארץ חדשה (2019), יצחק גולומבק : גולםבוק (2018),  תמר הרפז ואסף חזן: פחדתי להירדם (2018), בן הגרי: רצונו של קדר (2016), שי יחזקאלי: בשבחי מפולת (2016), אלהם רוקני: יוסף אבאד (2014), WYSIWYG (2014). בעלת M.A מהתוכנית הרב תחומית באמנויות, אוניברסיטת תל אביב, ובוגרת לימודי אוצרות באוניברסיטת תל אביב.

מארי שק

מרי שק נולדה נולדה ב־1956 בטוניסיה והיגרה לישראל ב־1967. היא למדה תואר ראשון בתולדות האמנות וספרות צרפתית, באוניברסיטה העברית, ירושלים. כמו כן, עשתה תואר שני בתולדות האמנות וארכיאולוגיה בסורבון, פריז. היא התגוררה במשך 30 שנה בארצות רבות ואף הייתה נספחת התרבות בסן פרנסיסקו, פורטלנד וסיאטל. היא לימדה אמנות במוזיאון ישראל ובכל מקום שבו התגוררה (בריסל, פריז, לונדון וסן פרנסיסקו). היא הפכה לאוצרת אמנות עכשווית ב־1996, ואצרה יותר מ־70 תערוכות, רובן בישראל. היא הנחתה תוכנית טלוויזיה שבועית על אמנות ב־i24 News, במחלקה הצרפתית. היא קיבלה אות כבוד של מסדר האמנויות והספרות מידי ממשלת צרפת על פועלה לקידום שיתופי פעולה ויצירת קשרים תרבותיים בין צרפת וישראל. בימים אלה, היא שוקדת על שלוש תערוכות עיקריות: במוזיאון גוטמן, במוזיאון תל אביב וברומניה.

מייקל סיצינסקי

מייקל סיצינסקי הוא כותב, מבקר וחוקר קולנוע מיוסטון, טקסס, אשר מתמקד בקולנוע ניסיוני ואוונגארד. ביקורות הקולנוע שלו מתפרסמות בין היתר במגזינים בנחשבים לקולנוע Cinema Scope, Cineaste, Cargo ועוד. סיצינסקי מלמד במחלקות האנגלית והאומנויות של אוניברסיטת יוסטון.

התחרות והתערוכה הבינלאומית למדיה דיגיטלית

בת דזבלי

בת-יה דזבלי (Batt-Girl), אמנית מדיה, מעצבת, ואשת חינוך מסטודיו Stitch N Wire, תל אביב. תחומי יצירתה משלבים מסורת וחדשנות בין העולם הוירטואלי לפיזי, בין אמנות מדיה וקסמים טכנולוגיים למלאכות-יד וייצור דיגיטלי. חברה בטריו האמנותי 'בנות טיורינג'; מרצה לניו-מדיה במרכז האקדמי ויצו חיפה, לשעבר ראש המחלקה לניו-מדיה במוסררה, ירושלים. ביצירותיה היא עוסקת בהרחבת המבעים והאפשרויות של הפעולה האנושית באמצעות אינטראקטיביות ועיצוב חוויה – הטכנולוגיה כעוד שלוחה של הגוף, האסתטיקה, המשחק וההתחפשות כביטוי לרבדים שונים של הנפש. המחקר והיצירה שלה מתקיימים במרחב שבין אמנות רשת, אמנות אינטראקטיבית, עיצוב חוויה וממשק ופיתוח כלים ליצירה. בלילה, בלילה היא חולמת ב9ק3ית eו96ת.

לוטם ריביצקי

ללוטם ניסיון הפקתי, יצירתי וניהולי רחב במגוון תחומים כמו פרסום, בידור ותעשיית המשחקים. כמייסדת שותפה של Oddysy לוטם הובילה צוותי הנדסת ועיצוב תוכנה בפיתוח חוויות נרטיביות ואינטראקטיביות העושות שימוש בטכנולוגיות Deep Learning  ו VR בשביל לייצר עולמות תוכן אימרסיבים. בתפקידה הנוכחי, כVP Business Development- בסטודיוGravity , היא עובדת באופן צמוד עם מותגים מובילים בארץ ובעולם במטרה לדחוף את הפוטנציאל היצירתי של טכנולוגיות מתהוות בשביל ליצור תוכן בפורמטים חדשניים.

אייל ואסף גבע

האחים אסף ואיל גבע החלו ליצור יחד מציאות מדומה בשנת 2015 ויצרו מספר רב של חוויות מציאות מדומה שהציגו בתערוכות ופסטיבלים בארץ ובעולם וזכו בפרסים רבים. בשנת 2019 הם יצרו את "אהרון מן" משחק מציאות המדומה הראשון בעברית שהציג בבתי הקולנוע בישראל ונלווה לסרט האקשן-קומדיה "המוסד!" בכיכובם של צחי הלוי וטל פרידמן. יצירתם הבאה של האחים גבע, "הסוד של רטרופוליס" היא משחק בלשי בעיר רובוטים שתצא ביולי 2021. אסף גבע למד תואר ראשון במחשבים באוניברסיטה העברית ותואר ראשון באנימציה בבצלאל. איל גבע למד תואר ראשון בקולנוע ותסריטאות באוניברסיטת תל אביב. בעבודתם המשותפת הם מדגישים את החיבור שבין הטכנולוגי והיצירתי על מנת לפתח אפשרויות חדשות לקולנוע אמרסיבי ואינטראקטיבי. 

פורום המבקרים

ריטה קורן

מבקרת הקולנוע של תכנית התרבות בגלי צה"ל. שימשה כמבקרת הקולנוע של רשת ב' בקול ישראל למעלה מעשרים שנה (עד פירוק רשות השידור במאי 2017), כולל פינת קולנוע וביקורת קולנוע קבועה בתכנית "מה יהיה" והשתתפות ביומני תרבות ברדיו ובטלוויזיה. חברת האקדמיה הישראלית לקולנוע וטלוויזיה. במקביל לפעילות בתחום הקולנוע , עוסקת בפסיכותרפיה – בטיפול פרטני ומשלבת את שני הנושאים הללו בהרצאות ובקורסים.

זוהר צלח

מעורכי עמוד הבית של Mako, מנהל בלוג התרבות "נכנס לקצב" ובוגר תואר בתקשורת וקולנוע באוניברסיטה הפתוחה.

מתן שירם

תסריטאי, במאי, עיתונאי. לשעבר כתב ומבקר הקולנוע של "גלובס" וכיום מלמד, מפתח וכותב תסריטים (וגם מביים ומפיק אותם כשצריך). מפעיל מזה 12 שנה את הבלוג "פנס רחוב" העוסק בעיקר בקולנוע. שני סרטיו הקצרים ("ליל ירח בהיר"; "ניסוי כלים") השתתפו בפסטיבלי קולנוע ברחבי העולם ובישראל, והסרט השלישי, "שלום חומוס אהבה" ניצב כעת בשלבי השלמת הפקה. בימים אלו מנחה סדנאות לכתיבה קולנועית, כותב פיצ'ר שני ומפתח שתי סדרות טלוויזיה.