הפסטיבל הבינלאומי לסרטי סטודנטיות וסטודנטים (TISFF) הוקם בשנת 1986 על-ידי סטודנטים מבית הספר לקולנוע וטלוויזיה ע"ש סטיב טיש באוניברסיטת תל-אביב וצבר במשך שנות קיומו יוקרה ומוניטין רבים ושמר על ייחודו כאירוע תרבותי, קולנועי צעיר ובועט. 

הפסטיבל מופק על ידי 250 סטודנטים אשר מתנדבים ולוקחים חלק פעיל בהפקתו, מתוך תשוקה לעשייה קולנועית. מידי שנה מתחלפים הסטודנטים בתפקידים השונים וצוברים ניסיון והיכרות רבה עם עולם הקולנוע, וזאת תוך כדי שמירה על רמה מקצועית גבוהה של הפסטיבל.

הפסטיבל מתקיים מידי שנה בחודש יוני בסינמטק תל אביב וברחבי העיר תל אביב. הפסטיבל מציג פנורמה של סרטי סטודנטים מהארץ ומהעולם, לצד סרטים ישראליים קצרים עצמאיים, סדנאות אמן עם אורחי כבוד בינלאומיים, תערוכות, מסיבות ואירועי פיצ'ינג למענקי הפקה.

אנחנו רואים את הפסטיבל כמקום שמקבץ אנשים יחד ויוצר פסיפס של לאומים, נקודות מבט שונות וחזונות אמנותיים. המטרה שלנו היא לוודא שהפסטיבל מציע מגוון רחב בסרטים שהוא מקרין, באורחים שהוא מזמין ובתוכניות המיוחדות שהוא אוצר.

הפסטיבל מוכר כיום על-ידי CILECT (הארגון הבינלאומי לבתי ספר לקולנוע) כפסטיבל הגדול והחשוב בעולם מסוגו. ייחודו של הפסטיבל בהיותו מקום המפגש הגדול ביותר של סטודנטים לקולנוע ובהיותו משמש פלטפורמה לחשיפת רעיונות חדשים, לשיח קולנועי עכשווי ולבמה חסרת תחליף עבור יוצרי קולנוע צעירים ישראלים ובינלאומיים אשר ממלאים את אולמות הסינמטק ברוח צעירה ורעננה.
הפסטיבל הוא אחד מאירועי התרבות הגדולים והמשמעותיים ביותר בישראל ואחת מפסטיבלי הקולנוע הגדולים הנתמכים מידי שנה ע״י משרד התרבות והספורט.

מנהלי הפסטיבל מתחלפים מידי שנתיים על ידי בוגרים טריים מביה״ס לקולנוע וטלוויזיה ע״ש סטיב טיש שבאוניברסיטת ת״א. הסטודנטים בלבד הם אלה שמפיקים את הפסטיבל, אוצרים את התכנית האמנותית שלו ויוצרים קשרים המפתחים את הפסטיבל הלאה.