אוטובוס הסרטים
על הפרוייקט
מתוך אמונה בכוחה של היצירה הקולנועית לעורר שינוי חברתי, יזם הפסטיבל הבינלאומי לסרטי סטודנטים פרויקט ייחודי וראשון מסוגו- אוטובוס הסרטים, היוצא לדרך זו השנה השישית. הפרויקט שואף להפיץ יצירות קולנוע צעירות בכל רחבי הארץ, לצד מפגש בלתי אמצעי של השותפים למסע והתושבים המקומיים עם עשיית חברתית בתחום הקולנוע.

בשנה זו, עשרים וחמישה סטודנטים לקולנוע מישראל ומרחבי העולם ייצאו למסע בן שבוע ימים בדרום הארץ עם הסרטים שיצרו, באוטובוס מצויד במסך ענק, מקרן ומערכת הגברה. צוות הפרויקט יעצור מדי יום ביישוב אחר, יעבירו סדנאות קולנוע לבני הנוער, ולעת ערב יתקיימו ערבי הקרנה פתוחים לקהל תחת כיפת השמיים.

השנה יתקיימו סדנאות הקולנוע תוך שיתוף פעולה עם תאגיד השידור הציבורי- 'כאן', שאף יקרין את התוצרים. הסדנאות יתקיימו כחודשיים לפני המסע, במסגרתן יביימו המשתתפים סרטי דוקו קצרים המשקפים את סיפורו של המקום. חמשת הסרטים שיופקו בלוקיישנים השונים יישקפו פסיפס מרתק של החברה הישראלית ויוקרנו בהקרנת בכורה בערבי ההקרנה השונים, ולאחריהם יזכו לחשיפת בפסטיבל ובמסגרת הפלטפורמה הדיגיטלית של תאגיד השידור הציבורי.   

פרויקט אוטובוס הסרטים הוא מיזם משותף של הפסטיבל הבינלאומי לסרטי סטודנטים ושל קרן רבינוביץ' לאמנויות, ומתקיים בתמיכת מועצת הקולנוע, משרד התרבות והספורט, תאגיד השידור הציבורי- כאן, ארגון סילקט,אגד היסעים,  איגוד הבימאים, דיזנגוף סנטר.

 

מנהלת פרויקט אוטובוס הסרטים: תמר אלון

ערים משתתפות
כפר רתמים - 11.6
ירוחם - 12.6
מתקן חולות - 13.6
כפר חינוך ניצנה - 14.6
קיבוץ לוטן - 15.6