פרוייקט אוטובוס הסרטים

פרוייקט אוטובוס הסרטים

פרויקט אוטובוס הסרטים הינו פרויקט ייחודי וראשון מסוגו בעולם. זהו פרויקט חברתי ללא מטרות רווח, שנוצר על ידי סטודנטים ולמען הקהילה, מתוך מחשבה כי אירועי תרבות הם הזדמנות ליצירת מפגשים חברתיים וקהילתיים, ומתוך אמונה בכוחה של היצירה הקולנועית ליצור מרחב לשיח פתוח, מעשיר, יצירתי ומפרה. 

הפרויקט מאפשר להביא את תכני הפסטיבל, יוצריו ומתנדבים לכל רחבי הארץ, ומדי שנה הוא יוצא למסע בן שבוע ברחבי ישראל. סטודנטים ישראלים ובינלאומיים יוצאים לטייל עם סרטיהם וחזונם ביעדים שונים בארץ במשך שבוע. השנה, אוטובוס הסרטים התחיל את מסעו בתל אביב ועלה עד לצפון הרחוק של ישראל. אל המסע הצטרפו גם סטודנטים מרחבי העולם, אחרי שנתיים ארוכות בהן נעדרו מהפרויקט.

מדי יום, נערכות בכל יעד של הפרויקט פעילויות גיבוש אומנותיות, ועם שקיעת השמש המסך נפתח, מערכת ההגברה מופעלת, הפופקורן מוכן, והקהל המקומי צופה לצד הסטודנטים בסרטים יחד, תחת כיפת השמיים.

השנה, התמקד הפרויקטים בקהילות של סטודנטים בכל רחבי הארץ, מתוך מחשבה על הפרויקט שנוסע על ידי ולמען סטודנטים. בכל אחד מהיעדים נפגשו משתתפי הפרויקט עם קהל צעיר שמורכב מסטודנטים, מכיניסטים, צעירים בשנת שירות ומלגאים, אשר המשותף לכולם הוא הרצון ליצור, לעשות, להכיר אחד את השני וכמובן – האהבה לסרטים.

גל אוסטרינסקי, מנהלת אוטובוס הסרטים

רשימת היעדים:

6.6 – אירוע הפתיחה בדיזנגוף סנטר, תל-אביב

7.6 – מרכז הורדוס, טבריה

8.6 – מרכז צעירים, קצרין

9.6 – בית החאן, קרית שמונה

10.6 – סינמטק ראש פינה

על הפרויקט