"קול קורא" 

הפסטיבל הבינלאומי לסרטי סטודנטים – קרן מקור לסרטי קולנוע וטלוויזיה (ע"ר)

מענק הפקה לסרט ביכורים קצר עצמאי באנימציה

 

תקנון

רשאים להשתתף בצוותי ההגשה מפיקים/ות, תסריטאים/יות ויוצרים/ות אנימציה בעלי רקע מקצועי מוכח.

המיזם אינו מיועד לסטודנטים אלא ליוצרים שסיימו לימודים מקצועיים בתחום ו/או שהיו מעורבים בתחומם בהפקה מקצועית אחת לפחות שהגיעה לכדי גמר. המענק מיועד לסרטי ביכורים של יוצרים (צעירים ובוגרים כאחד) אשר טרם יצרו יצירה עצמאית שלא במסגרת לימודיהם ועבודתם (כלומר יצירה מוזמנת).

 

שלב א': הגשה ולקטורה

החומרים הנדרשים להגשת בקשה למסלול הפקה לסרט אנימציה קצר של 4 עד 7 דקות:

א. פרטי המגיש

ב. פרטי היוצרים

ג. logline / תקציר עד 50 מילים

ד. אורך הסרט, תקציב

ה. סינופסיס עד 1000 מילים: תיאור של המהלך הנרטיבי של הסרט.

ו. הצהרת כוונות עד 500 מילים: מהי המוטיבציה ליצירת הסרט. מהו הרעיון מאחורי הסיפור. מהי טכניקת האנימציה המתוכננת לסרט וכיצד היא משרתת את הסיפור.

ז. שפה קולנועית עד 500 מילים: פירוט של המחשבה העיצובית, התייחסות לסגנון האנימציה, העיצוב, הסביבה והרקעים, קונספט ארט, והדמות או הדמויות.

ח. קדימון/מדגם ראשוני: ניתן לעלות קישור לצפייה, מוגן עם סיסמה.

ט. תמונות: חומרים ויזואליים שתומכים בחזון האמנותי-סגנוני של המגיש/ה – עד 4 קבצי תמונה.

י. תקציב: ניתן לעלות קובץ excel. החלוקה הפנימית של התקציב תתייחס לתסריט, storyboard, עיצוב, אנימציה / צילום, עריכה, עיצוב, און ליין וסאונד.

יא. קורות חיים מפיק, בימאי, אנימטור: קישור לאתר / תיק עבודות קודמות.

 

  • יוצר אנימציה יוכל להגיש מיזם אחד. מפיק אנימציה שאינו היוצר יכול להגיש עד שני מיזמים. לא תתאפשר חברות של יוצר ביותר מצוות אחד.
  • המסלול מיועד לסרט אנימציה עלילתי או סרט דוקו-אנימציה אשר מעל 85% ממנו הוא אנימציה.
  • בהתאם לנוהלי הקרן, אין להגיש לקול הקורא תסריט שכבר זיכה את כותביו במענק פיתוח תסריט או הפקה באחת מקרנות הקולנוע הנתמכות על ידי משרד התרבות והספורט.
  • הגשת הצעה מהווה הצהרה כי מלוא הזכויות במיזם בידי המגישים.
  • ההגשה תיפתח בתאריך 4.2.18 ותיסגר בתאריך 18.3.18 בשעה 23:59. אישור על קבלת ההגשה יישלח לכתובת הדוא"ל של המגיש לאחר ההגשה.
  • בתהליך בחירת המיזמים יבחרו יועצים אמנותיים, יחד עם המנהל האמנותי של קרן מקור, בשבעה מיזמים מצטיינים המועמדים לקבל מענק הפקה. אלה ימשיכו לשלב הפיצ'ינג במסגרת פסטיבל הסטודנטים הבינלאומי תל אביב שיתרחש בחודש יוני בסינמטק תל אביב.
  • מועד ההגשה האחרון לקול הקורא יהיה 45 ימים לאחר פרסומו.
  • החלטות היועצים האמנותיים וקרן מקור תתקבלנה עד 15.4.18.

** יוצר אשר יעלה לשלב הפיצ'ינג יצטרך להגיש תסריט מפורט

 

שלב ב': פיצ'ינג ומענקי פיתוח

א. במהלך חודש יוני 2018 ייערך במסגרת הפסטיבל הסטודנטים הבינלאומי אירוע פיצ'ינג. האירוע יתקיים מול חבר שופטים והקהל הרחב ובמסגרתו יציגו שבעה צוותים של מפיק/ה ובמאי/ת-אנימטור/ית את ההצעות.

ב. איגוד האנימטורים יקיים סדנא למגישים שהמיזמים שלהם יגיעו לשלב הפיצ'ינג במסגרת הפסטיבל. מטרת הסדנא תהיה להכין את היוצרים באופן המיטבי להצגת המיזמים בפני השופטים. ההשתתפות בסדנא היא חובה בבחינת הפגנת רצינות ומחויבות של היוצרים. יוצר שלא ישתתף בסדנא לא יגיע לשלב הפיצ'ינג.

ג. בתום האירוע יקבלו השופטים החלטה על הענקת מענק הפקה אחד לסרט אנימציה קצר ע"ס עד 150,000 ₪ מטעם קרן מקור. תמיכת הקרן מותנית באישור סופי ומחייב בדבר תמיכת משרד התרבות בקרן לשנת התקציב בתחום הרלוונטי, ובסכומי התמיכה הסופיים והמחייבים שיאושרו לקרן לאותה שנת תקציב.

ד. חבר השופטים לפיצ'ינג יורכב מעד חמישה שופטים.

ה. קבלת המענקים מותנית בחתימה בין הזוכה לבין הקרן על הסכם המפרט את התנאים המדויקים להשקעה. התאריכים המצוינים בתקנון זה נתונים לשינוי.

 

שלב ג': הפקה והגשת הסרט

א. הסרט יופק במהלך השנה לאחר קבלת המענק ויוצג במהלך פסטיבל הסטודנטים בשנה שלאחריו, כלומר הסרט יופק במהלך שנה אחת.
ב. במהלך שנת ההפקה יוצמדו במידת הצורך למיזם חונכים מקצועיים, על פי שיקולה של קרן מקור, אשר יתמכו במהלך ההפקה ויאשרו בפני הקרן בכל אבן דרך, האם המיזם עומד ביעדים אשר התחייב אליהם בהסכם בין הקרן לבין המגיש.

 

הגשה עד ה-18.3.2018 בשעה 23:59

לינק להגשה

לשאלות: filmfest@tauex.tau.ac.il