הזוכים הגדולים 2022

התחרות הישראלית לסרטי סטודנטים בחסות סלקום

חבר השופטים: סיגל אבין, איתן מנצורי, מאיאלן פרנקו דאבילה

פרס ראש עיריית תל אביב יפו לסרט הטוב ביותר על סך 24,000 ₪
(פרס נוסף: משמרות סאונד באדיבות די-בי)

"בין לבין"

תסריט ובימוי: בר כהן (בית הספר לקולנוע וטלוויזיה ע״ש סטיב טיש, אוניברסיטת תל אביב)

פרס התסריט הטוב ביותר על סך 5,000 ₪

"לשקר יש ארבע רגליים"

תסריט: שרי אברג'ל, בימוי: שרי אברג'ל, נוי פריימן, גא לבנת (המכללה האקדמית ספיר)

פרס הצילום הטוב ביותר על סך 5,000 ₪ באדיבות משפחה בעילום שם
(פרס נוסף: משמרות צבע באדיבות סטודיו קולורון)

"המזמור החמישים"

צילום: טל ניניו, תסריט בימוי: חמד שרוף, פאדי קובטי (המחלקה לקולנוע ואנימציה, מכללת תל-חי)

פרס העריכה הטובה ביותר על סך 5,000 ₪
(פרס נוסף: חדרי עריכה ומשמרות צבע באדיבות אולפני אדיט)

"שמישהו יגיד לי מה להרגיש"

עריכה: גדעון טוקטלי, תסריט ובימוי: מיכל הולנד (בית הספר סם שפיגל לקולנוע וטלוויזיה)

פרס השחקן הטוב ביותר על סך 2,000 ₪ באדיבות של"ש

"חום"

שחקן: נועם אימבר, תסריט ובימוי: רועי משיח (בית הספר סם שפיגל לקולנוע וטלוויזיה)

פרס מלגת התמחות עבור במאים צעירים באדיבות איגוד הבמאים

"שיווי משקל"

בימוי: ברית לייבוביץ' (המכללה האקדמית ספיר)

פרס חביב הקהל על סך 2,000 ₪

"משפט"

תסריט ובימוי: אור גץ (בית הספר לקולנוע וטלוויזיה ע״ש סטיב טיש, אוניברסיטת תל אביב)

ציון לשבח:

"סולו"

תסריט ובימוי: ענת איזנברג (בית הספר לקולנוע וטלוויזיה ע״ש סטיב טיש, אוניברסיטת תל אביב)

 

התחרות הבינלאומית לסרטי סטודנטים

חבר השופטים: שמוליק מעוז, דוריס באואר, דומיניק ולינסקי, יובן מריאנוביץ', אסף סודרי

פרס הסרט הטוב ביותר על סך 28,000 ש"ח

"ילד הסלמנדרה" (The Salamander Child)

תסריט ובימוי: תיאו דקן (בית הספר לאומנויות, בלגיה)

פרס הבמאי.ת המבטיח.ה על סך 10,000 ש"ח

"עדר"

תסריט ובימוי: עומר דאידה (המכללה האקדמית ספיר, ישראל)

פרס התסריט הטוב ביותר על סך 5,000 ₪

"תוכניות לקיץ" (Summer Planning)

תסריט ובימוי: אלכסנדרו מירונסקו (האוניברסיטה הלאומית לתיאטרון וקולנוע בבוקרשט)

פרס הצילום הטוב ביותר על סך 5,000 ₪

"טיול לילי"

צילום: מאי עבאדי גרבלר, תסריט ובימוי: אורי בירגר (בית הספר לקולנוע וטלוויזיה ע״ש סטיב טיש, אוניברסיטת תל אביב, ישראל)

פרס העריכה הטובה ביותר על סך 5,000 ₪

"הרהיטים" (The Furniture)

עורך: אמה מאייר, תסריט ובימוי: מהדי פיירה (בית הספר לאומנויות, בלגיה)

פרס חביב הקהל על סך 2,000 ₪

"לא היום. לא עכשיו"

תסריט ובימוי: אשכר דהן (בית הספר לקולנוע וטלוויזיה ע״ש סטיב טיש, אוניברסיטת תל אביב, ישראל)

ציון לשבח:

"דמעות הסן" (The Seine's Tears)

תסריט: יאניס בלאיד, אליוט ברנרד, בימוי: הדריין פינו, ליסה וינסנט, ניקולס מאייר, אטיאן מולאן, פיליפין סינגר, אליס לוטאייר (בית הספר פול 3D, צרפת)

"איים בעיר" (Islands in the City)

תסריט ובימוי: מריאן פריישטולר (האוניברסיטה לאומנויות גבוהות בהמבורג, גרמניה)

 

תחרות הסרט העצמאי הקצר

חבר השופטים: יעל קיים, אמיר קמינר, מארי-פייר ואלה

פרס הסרט הטוב ביותר על סך 12,000 ₪

"הגיע הזמן שתמותי כבר"

תסריט ובימוי: הדר מורג

פרס הבימוי הטוב ביותר על סך 5,000 ₪ באדיבות דורון הלפרין וחברת הלדור

"רוסו"

תסריט ובימוי: אתי ציקו

פרס חביב הקהל על סך 2,000 ₪

"מחיקה מלאה"

בימוי: סופי ארטוס, תסריט: מיכל קרני

ציון לשבח:

"שקר לבן"

תסריט ובימוי: איל אלישע

 

בחירת פורום המבקרים הישראלי

חברי פורום המבקרים: יעל שוב, נעמה רק, יהונתן צוריה

פרס הסרט הטוב ביותר מוענק לשני סרטים מתוך התחרות הישראלית:

"לשקר יש ארבע רגליים"

תסריט: שרי אברג'ל, בימוי: שרי אברג'ל, נוי פריימן, גיא לבנת (המכללה האקדמית ספיר)

"משפט"

תסריט ובימוי: אור גץ (בית הספר לקולנוע וטלוויזיה ע״ש סטיב טיש, אוניברסיטת תל אביב)

ציונים לשבח:

"בין לבין"

תסריט ובימוי: בר כהן (בית הספר לקולנוע וטלוויזיה ע״ש סטיב טיש, אוניברסיטת תל אביב)

"אדנה וילאו"

תסריט ובימוי: עוז צירלין (מכללת מנשר לאמנות)

"הש"

תסריט ובימוי: סמר קופטי (בית הספר לקולנוע וטלוויזיה ע״ש סטיב טיש, אוניברסיטת תל אביב)

 

התחרות לאמנות הוידאו וקולנוע ניסיוני באדיבות מיקי רויטמן

חבר השופטים: רותי דירקטור, מאיה ז"ק, Para One

פרס הפרויקט הטוב ביותר על סך 5,000 ₪

"יהיה טוב"

תסריט ובימוי: מישל בוגינסקי (המרכז האקדמי לעיצוב ולחינוך ויצו חיפה)

 

התחרות הבינלאומית למדיה דיגיטלית

חבר השופטים: דניאל זיני, עידו טל, ניר כהן

פרס הפרויקט הטוב ביותר על סך 5,000 ₪ באדיבות קרן השקעות Sweetwood Ventures

"יישות" (Being)

וצר: מתי קלטר (המחלקה לתקשורת חזותית, בצלאל אקדמיה לאמנות ועיצוב)

 

קצר על הדרך 2022: הזדמנות

חבר השופטים: גיא עופרן, סמדר זמיר, גיל סימה

שני מענקי הפקה לסרטים קצרים על סך כולל של 280,000 ₪ הוענקו ע"י קרן גשר לקולנוע רב תרבותי

"בצילו של ההר"

תסריט ובימוי: מאיה קסל, מפיקים: Daizy Films – טל מוסקוביץ' ומתן גלזובסקי

"נובי גוד"

בימוי: ענת איזנברג, תסריט: ענת איזנברג וגניה סנופ, מפיק: קובי עזרן

 

פיצ'ינג סדרות טלוויזיה

חבר השופטים: דנה אידיסיס, עדי עזרוני, אדר שפרן

פרס הפיצ'ינג הטוב ביותר על סך 15,000 ₪ באדיבות רוני דואק

"היו זמנים בארגנטינה"

יוצר: ניר גילעת