כיתת אמן עם הבמאית מלאני לורן
23.6.2021
60 דקות

כיתת אמן: מלאני לורן

כיתת אמן עם הבמאית מלאני לורן

משחק ובימוי עם הכוכבת האהובה, הבמאית והפעילה הסביבתית הצרפתייה.

כיתת אמן היברידית בשידור חי בסינמטק תל אביב.

מלאני לורן (ילידת 1983) היא שחקנית קולנוע, במאית, תסריטאית ופעילה למען איכות הסביבה. זוכת שני פרסי סזאר, לורן שיחקה בלמעלה מ־40 סרטים – ניסיון שעיצב את גישתה לבימוי שחקנים, תסריט וצילום.

היא התפרסמה בעולם במיוחד לאחר "ממזרים חסרי כבוד" (2009) של קוונטין טרנטינו, בו גילמה את שושנה דרייפוס הבלתי־נשכחת. כשחקנית, לורן עבדה עם במאים מובילים ומשפיעים דוגמת מייק מילס, דני וילנב, ואנג'לינה ג'ולי, נוסף לטרנטינו. לורן ביימה 5 סרטים באורך מלא שזכו להצלחה רבה, ביניהם סרט הביכורים שלה, "המאומצים" (2011), "לנשום" (2014) האהוב והמוערך, "מחר" (2015) התיעודי שבו עסקה בנושאי איכות הסביבה והמותחן האמריקאי "הכי רחוק שאפשר" (2018), שהוקרן בבכורה בפסטיבל SXSW. בשנה הקרובה צפויים לצאת שני סרטים נוספים בבימויה ובכיכובה.

בהנחיית אבנר שביט:

אבנר שביט מלמד באוניברסיטת ווזליאן בארצות הברית. הוא מחזיק בתואר דוקטור מאוניברסיטת הסורבון בפריז ומשמש חבר בקבוצת המחקר של מכון הקולנוע שלה. שביט הציג את עבודותיו באוניברסיטאות של קיימברידג' וייל, בין השאר. בעבודתו העיתונאית, הוא מסקר בקביעות את הפסטיבלים המובילים בעולם מזה שני עשורים ופרסם ראיונות עם שלל במאיות ובמאיות מובילות.

 

בתמיכת אגודת הידידים הצרפתית של אוניברסיטת תל אביב והמכון הצרפתי

23.6.2021
60 דקות
מיקום ומועד
יום רביעי 23.6, 20:00 סינמטק תל אביב, סינמטק 2