אוטובוס הסרטים

אוטובוס הסרטים

אוטובוס הסרטים

פרויקט אוטובוס הסרטים הינו פרויקט ייחודי וראשון מסוגו בעולם. זהו פרויקט חברתי ללא מטרות רווח, שנוצר על ידי סטודנטים ולמען הקהילה, מתוך מחשבה כי אירועי תרבות הם הזדמנות ליצירת מפגשים חברתיים וקהילתיים, ומתוך אמונה בכוחה של היצירה הקולנועית ליצור מרחב לשיח פתוח, מעשיר, יצירתי ומפרה.

מדי שנה יוצא האוטובוס למסע בן שבוע ברחבי ישראל – מצויד במסך ענק, ציוד הקרנה והגברה מקצועי, ומאויש בסטודנטים לקולנוע מבתי ספר שונים מהארץ ומחו״ל. לאורך המסע עוצר האוטובוס מדי יום ביישוב שונה לאורך המסלול שלו. במהלך היום מקיימים הסטודנטים פעילות יצירה ותוכן ביחד עם קבוצת נוער מהקהילה המקומית, ואילו בערב הופך מתחם האוטובוס לאירוע הפנינג קהילתי תחת כיפת השמיים, הכולל הקרנה של סרטים לכל המשפחה, שיחה עם היוצרים והקרנת התוצרים של קבוצות הנוער.

השנה, לאור חגיגת עשור לפרויקט, ומתוך מחשבה מחודשת על מהות היווסדותו – בחרנו להתמקד לא רק ביעדים שמהווים פריפריה גיאוגרפית בישראל אלא גם בכאלו הנחשבים פריפריות חברתיות.

את פעילויות התוכן עם בני הנוער יצרנו מתוך מחשבה על השנה החולפת והמאתגרת שסגרה את רובנו בבתים – ומכך צמח מערך הדרכה שכולל מפגשים מקדימים עם קבוצות הנוער לאורך חודש מאי, במהלכם ילוו ויחנכו הסטודנטים את הנערים בתהליך יצירתי של התמרת רעיונות, מחשבות וסיפורים לכדי סרטים דוקומנטריים קצרים.

13.6 – יפו ד

14.6 – בית ג׳אן

15.6 – מעון אחווה בעכו

16.6 – שכונת יוספטל בפתח תקווה

17.6 – מרכז רטורנו בגבעת שמש


הפקה: שירה ראוזניץ, מיכל רודניק
מיקום ומועד