על הפסטיבל

הפסטיבל הבינלאומי לסרטי סטודנטיות וסטודנטים נוסד בשנת 1986 כיזמה של סטודנטים בחוג לקולנוע וטלוויזיה של אוניברסיטת תל-אביב. מאז, מתקיים הפסטיבל מדי שנה בחודש יוני בסינמטק תל-אביב וברחבי העיר ומציג למעלה מ-150 סרטים קצרים מהארץ ומהעולם.

הפסטיבל הבינלאומי לסרטי סטודנטיות וסטודנטים הינו הגדול מסוגו בעולם ונחשב אחד משלושת החשובים בתחומו אשר פעילותו מתאפשרת הודות לעשרות סטודנטים מתנדבים אשר אוצרים את התכנים ומפיקים את האירועים השונים ומונעים על ידי השאיפה לקדם את היצירה הסטודנטיאלית ופורמט הסרט הקצר בארץ ובעולם.

הפסטיבל מקיים חמש תחרויות מרכזיות: תחרות בינלאומית, תחרות ישראלית, תחרות הסרט העצמאי הקצר, תחרות לאמנות הווידאו וקולנוע ניסיוני ותחרות ליצירות במדיה הדיגיטלית.

מתוך מטרה לקדם סטודנטיות ובוגרים טריים, הפסטיבל מארח מדי שנה אורחי כבוד מתעשיית הקולנוע בארץ ובעולם ומקיים סדנאות אמן, מפגשים עם התעשייה, "ספיד-דייטינג" בין סטודנטיות וסטודנטים לבין מפיקות ומפיקים, "המעבדה" לפיתוח סרטים קצרים של נשים ואירועי פיצ'ינג לבוגרות ובוגרים טריים אשר במהלכם נבחרים סרטים הזוכים למענק הפקה לסרט קצר.

השנה בעקבות משבר הקורונה הפסטיבל יחגוג את מהדורתו ה-22 באופן היברידי כאשר לצד האירועים וההקרנות בתל-אביב, הפסטיבל משיק את TISFF on Air, מהדורה דיגיטלית אשר תציג את סרטי התחרויות גם למי שלא יכול להגיע לפסטיבל.

הפסטיבל הבינלאומי לסרטי סטודנטיות וסטודנטים מזמין אתכם לקחת חלק בשבוע חגיגי זה ולשמוע את קולם של הכישרונות העולים המייצגים את דור העתיד של יוצרי הקולנוע בארץ ובעולם.

על הפסטיבל

50:50 עד 2020

"The staris of our industry MUST be accessible to all. Let's climb"
(Cate Blanchett and Agnès Varda at Cannes film festival, May 2018)

"The staris of our industry MUST be accessible to all. Let's climb"
(Cate Blanchett and Agnès Varda at Cannes film festival, May 2018)

50:50 עד 2020

ב-1.1.2019, הפסטיבל הבינלאומי לסרטי סטודנטיות וסטודנטים הצטרף לפסטיבלים קאן, ונציה, לוקארנו, סארביו, IDFA, טורונטו, אנסי וסן סבסטיאן בהתחייבות לפעול למען המטרה של שוויון מגדרי בתעשיית הקולנוע ולאפשר לדור חדש של יוצרות להתבסס ולממש את החזון האמנותי שלהן.

הפסטיבל התחייב:
לאסוף נתונים אודות המגדר של אנשי הצוות מאחורי הסרטים המוגשים לפסטיבל.
להציג את רשימת מנהלי התכניות ובוחרי הסרטים בפסטיבל.
לוודא כי יש לפחות מספר שווה של נשים בצוות הבכיר של הפסטיבל.
לשאוף להצגת 50% סרטים שנעשו על ידי גברים ו-50% סרטים שנעשו על ידי נשים (בוימו, נכתבו, או שרוב הצוות הבכיר בסרט מורכב מנשים) במהדורת פסטיבל 2020.

היום, בפתחה של מהדורת הפסטיבל הבינלאומי לסרטי סטודנטיות וסטודנטים שנת 2020, אנחנו גאות לשתף שהצלחנו להתקדם לעבר המטרות שהצבנו עבור עצמנו. בצוות הבכיר של הפסטיבל, בהפקה ובניהול התכניות האמנותיות והתחרויות יש לפחות 50% נשים השנה. בתחרויות הרשמיות של הפסטיבל הצלחנו להגיע השנה למצב של 50% סרטים שבוימו נשים – 54 סרטים בוימו על ידי נשים ו52 על ידי גברים. 50% מצוות השיפוט של התחרויות הן נשים.

הפסטיבל פועל לקידום היווצרות של דור חדש של במאיות ויוצרות סרטים נשים. השנה הפסטיבל יזם בשיתוף הקרן החדשה לקולנוע וטלוויזיה את המעבדה לפיתוח סרטים קצרים של נשים, מסגרת אשר במהלכה 9 יוצרות קולנוע צעירות יפתחו סרט קצר עצמאי. אנחנו מאמינות שיש צורך בפלטפורמות נוספות לקידום נשים בקולנוע על מנת שגם בתחום הסרטים באורך מלא, נוכל להגיע ל50-50.

במהלך הפסטיבל יתקיים פאנל אונליין עם אושיות מרכזיות בתעשיית הקולנוע בארץ בנוגע ליתרונות והחסרונות של יוזמת 50-50 ואילו מטרות ניתן להציב להמשך.

T-Port היא פלטפורמה אינטרנטית חדשנית לקידום כישרונות צעירים ולהפצת סרטים קצרים של סטודנטים.ות, יוצרות ויוצרים עצמאיים. הפלטפורמה פועלת למען הפצת הסרטים בעולם ויצירת הזדמנויות חדשות להקרנה, באמצעות חיבור לתעשיית הקולנוע הבינלאומית בתחום ומקדמת יחסי מסחר  וקשרים מקצועיים בין היוצרים.ות לבין נשות ואנשי התעשייה. T-Port מאפשר למאות אנשי מקצוע – מפיקים, מפיצים, מנהלי תכניות בפסטיבלים, נציגי גופי שידור, מנהלי בתי קולנוע וסינמטקים, קניינים, פלטפורמות VOD ועוד – לצפות בסרטים הקצרים אונליין באתר (צפיית סטרימינג), וליצור קשר בקלות ובאופן מיידי עם יוצרות ויוצרי הסרטים. זו הפלטפורמה האינטרנטית היחידה בעולם הממוקדת בקידום והפצת סרטים קצרים הנעשים ע״י כישרונות צעירים. 

כיום מכילה הפלטפורמה למעלה מ-750 סרטים קצרים, ביניהם זוכי אוסקר, פסטיבלים ופרסים שונים. מאז השקת הפלטפורמה, 84,000 בעלי עניין ביקרו בה מ-123 מדינות, למעלה מ-1300 שעות נצפו ע״י אנשי מקצוע, ולמעלה מ-150 סרטים הוקרנו בפסטיבלים או נרכשו להפצה באמצעות T-Port. בפלטפורמה חברים בתי ספר המובילים מהארץ ומעולם. בנוסף, ל-T-Port למעלה מ-20 שותפויות עם גופי תעשייה בינלאומיים מהמובילים בעולם בתחום סרטים קצרים וכשרונות צעירים – פסטיבל קאן, ארטה, יוניפרנס, שוק קלרמונט-פארנד, שוק הקצרים בטורינו, פסטיבל לז-ארק ועוד. צוות T-Port נוכח באירועים בפסטיבלים החשובים בעולם לכל אורך השנה, ואף יוזם ומקיים אירועים מיוחדים, פאנלים וימי עיון לצורך קידום היוצרים המיוצגים בפלטפורמה. 

במהלך השנה האחרונה, הפלטפורמה הרחיבה את פעילותה ולראשונה אפשרה הגשה גם ליוצרות ויוצרים עצמאיים וסטודנטים מרחבי העולם באמצעות מסלול T-Port Lighthouse. מתוך מסלול זה, אנשי מקצוע מובילים מן העולם אוצרים סרטים המקודמים באופן נרחב. T-Port תומך ושותף לארגון פעילות הפסטיבל במהדורת האונליין שמתקיימת לראשונה השנה – TISFF on Air.

T-Port הוקם ביוזמת הפסטיבל הבינלאומי לסרטי סטודנטים וקרן גשר לקולנוע רב-תרבותי ונתמך ע״י משרד התרבות והאיחוד האירופי (תכנית MEDIA).

הצוות
מנהלת הפסטיבל /

מיה קפלן

מנהלת הפסטיבל /

טליה ויגודר

מנהלת הפקה /

מיכל חג'ג'

מפיקה בפועל /

אלונה עמרם

מנהלת קשרי חוץ ואירוח /

לירי בן דרור

מנהל טכני /

שי סקיף

מנהל התחרות הבינלאומית /

דניאל אגמון

מנהלת התחרות הבינלאומית /

חן שמואלי

מנהלת התחרות הישראלית /

מיטל לינדבור

מנהלת התחרות הישראלית /

שירה ראוזניץ

מנהלת תחרות עצמאי קצר /

נתאיה קסירר

מנהל תחרות עצמאי קצר /

סאלח סעדי

מנהלת תוכנית מדיה דיגיטלית /

דניאל חמד

מנהלת תוכנית מדיה דיגיטלית /

טס השילוני

מנהל טכני מדיה דיגיטלית /

אסף האפט

מנהל מסגרת נקודת תצפית /

טל לוי

מנהלת מסגרת האונליין /

גל אוסטרינסקי

מנהל מסגרת האונליין /

איתי ג'משי

מנהלת פרויקט האוטובוס /

נעה כהן

מנהלת אתר /

אור ענבר

צוות אתר /

יובל ברק

מנהל T-Port /

ניב פוקס

מנהל קשרי חוץ T-Port /

עמוס גבע

מנהלת שיווק /

אילת מגר

צור קשר
רכישת כרטיסים

באמצעות אתר האינטרנט של
סינמטק תל אביב / www.cinema.co.il
מוקד הזמנות טלפוני 24 שעות ביממה / 03-5157929
קופות הסינמטק בין השעות 08:30 – 21:30
/ 03-6060800 שלוחה 0

כתובות

משרדי הפסטיבל: בית הספר לקולנוע וטלוויזיה ע"ש טיש
אוניברסיטת ת”א, בניין מקסיקו, חדר 20.

מייל: filmfest@tauex.tau.ac.il

טלפון: 03-6407547

מרכז הפסטיבל: סינמטק תל אביב, רח' שפרינצק 2,
תל אביב (פינת רח' הארבעה)