Wander: התערוכה והתחרות הבינלאומית למדיה דיגיטלית

Wander: התערוכה והתחרות הבינלאומית למדיה דיגיטלית // התערוכה והתחרות הבינלאומית למדיה דיגיטלית

התערוכה והתחרות הבינלאומית למדיה דיגיטלית, מציגה פרויקטים שנוצרו על ידי סטודנטים במציאות מדומה, כמיצגים אינטראקטיביים, על גבי פלטפורמות רשת ובהתבסס על בינה מלאכותית.
התערוכה שמה דגש על חוויות אינטראקטיביות ואימרסיביות הבוחנות את השילוב בין יצירה לטכנולוגיה בעזרת הטכנולוגיות המתקדמות ביותר.
אנחנו מזמינות אתכן ואתכם להיטמע לתוך ערב של סטוריטלינג חדשני המוצג על גבי הפלטפורמות המתפתחות, ולהפוך לחלק בלתי נפרד מתהליך היצירה כשלעיתים אף תעמדו במרכזה.

ערבי התערוכה מציעים מפגש פתוח בין יוצרות ויוצרים לקהל סקרן, ליוצרים בתעשייה ולסטודנטיות מתחומים אחרים. אנחנו מאמינות כי מפגש כזה ייתן השראה לדור העתיד של סטוריטלרים בפלטפורמות האלו.

ישראלללא הגבלהמיצב אינטראקטיביעברית, אנגלית2019

מיצג Juice Box היא קופסת מיץ גדולת מימדים המציעה לקהל לקחת חלק ב״תא צילום״ עכשווי המתעצב באופן אינסופי. בעזרת חשבון משתמש באינסטגרם יוכל הקהל להתבונן בדימויים המתבססים על האשטגים ברשת החברתית ולצפות באופן בו האמנות, החברה והעולם בו אנו חיים משתנים לנגד עיניהם.

בימוי: גל בן- ארי

תכנות: עידו אורן

המסלול למדיה דיגיטלית ביה״ס לקולנוע ע״ש סטיב טיש, אוניברסיטת תל אביב
העתיד אינו לא כתוב
גרמניהללא הגבלהמיצב סיפורי אינטראקטיבי מבוסס בינה מלאכותיתאנגלית2017

סרט חכם הבוחן את הבינה המלאכותית וטרנס-הומניזם. הנרטיב מתפתח באופן אינסופי בעזרת deep learning. הפרוטגוניסטית: אוואטר נשי, פונה אל הקהל עם שאלות לגבי עתיד האנושות. סוגיות אתיות והיסטוריות הופכות חסרות: האם אין מקרה בוחן על ההתמוססות של המין האנושי?

בימוי: סוזאן סטיינמסל
הפקה: סוזאן סטיינמסל

ארט: סוזאן סטיינמסל, קוד: מקסמיליאן הייטש

האוניברסיטה לטלוויזיה וקולנוע של מינכן
תיאוריית דג הזהב
נורבגיה25 דק׳סרט 360 אינטראקטיבידנית2018

סרט 360 המתאר ניסוי מדעי בדג זהב הנחווה מנקודת מבטו של הדג. הסיפור הוא קומדיית מד״ב המבוסס בשרירותיות על תיאוריית היחסות של איינשטיין – שני מדענים ממוצא דני במאמץ אחרון להצליח לייצר מכונת זמן מצליחים לטייל מסביב לעולם וכעת נאלצים להתמודד עם המסע חזרה הביתה.

בימוי: תומס פפה

עיצוב סאונד: תומס פפה, עיצוב ויזואלי דיגיטלי: ג׳ייקוב ת׳ורנדהל

בית הספר הנורבגי לקולנוע
ישראל10 דק'סיפור אינטראקטיביאנגלית2018

חוויה אינטראקטיבית העוקבת אחר מסעה של דמות קטנה בעולם גדול. 4 מרחבים שונים, חלקם אינסופיים, חלקם מצומצמים, בעוד כולם מנסים להעביר רגשות של פליאה, מסתורין ואף בדידות. רגשות אלו מרכיבים את החוויה של היוצאים למסע אל הלא נודע ללא שימוש בטקסט אלא בהתמקדות המרחבית.

בימוי: קיריל גולדברג
תסריט: קיריל גולדברג

תכנות, עיצוב וחווית משתמש: קיריל גולדברג

מכללת שנקר
הכירו את סאם
אוסטרליה5 דק'מיצב אינטראקטיביאנגלית2018

סאם כלואה בעולם דיגיטלי ואינה יכולה למצוא את דרכה החוצה, היא מקנאה ביכולת השיטוט שלך. למה שלא תעצור לרגע? אולי היא החתיכה החסרה ויכולה לשנות את חייך? לעולם לא תדע אם לא תעצור. המיצג משתמש בחיישן הלוכד מחוות גוף המבוצעות ע״י משתמשים הגורמים לסאם להגיב.

בימוי: נבין האוול, אשלי דג׳ויק

קוד: נבין האוול

אוניברסיטת גריפית׳
DJ נבואות זעם
ישראלללא הגבלהמיצבעברית2018

ההיסטוריה רצופה נביאי זעם וחורבן, מוכיחים בשער שחזו אסונות ותקשרו עם האלים. גם האמנות רצופה באמנים וביצירות המנסות להמשיג את 'האמן כנביא'. העבודה היא עמדת DJ בה תוכלו לנגן על שמונה ערוצי מוזיקה- חלקם נבואות זעם יהודיות, ועל עמדת אפקטים אפוקליפטיים.

בימוי: שם בראל
בית הספר לאמנות מוסררה ע"ש נגר
דובה שחורה
ישראל5 דק'מציאות מדומהעברית2019

סיפורו של סבא אייזיק, שזיכרונות ילדותו הפצועה כילד במחנות העבודה הרומנים במלחמת העולם השנייה וכנער תחת שלטון המפלגה הקומוניסטית הותירו בו טראומה ושנאה למשטר. הקהל ייכנס לנעלי נכדתו, ויתמודד עם הסיפורים השבורים ועם ה״מפלצות הקומוניסטיות״ המגיעות בעקבותיהם מכל עבר.

בימוי: שירי מיכאילוביץ׳
תסריט: שירי מיכאילוביץ׳

פיתוח: קובי קובל, מאיה שקל, עיצוב ומידול תלת מימד: יונתן נבו, יונתן שווימר, סריקה: שירי מיכאילוביץ׳

המסלול למדיה דיגיטלית ביה״ס לקולנוע ע״ש סטיב טיש, אוניברסיטת תל אביב
ישראל29 דק'מיצב וידאועברית2018

המכבסה היא סדרת אינטרנט המתרחשת במכבסות בשירות עצמי ברחבי הארץ. בלי לתכנן את הסצנה כל צפייה מביאה את המחשבות, הספקות והחלומות של אדם אחד שמחכה לכביסה. הכביסה לוקחת זמן. והאנשים, הם מוכרחים לחכות.

בימוי: רן עזרא

מוסיקה: הילי בוימל

מכון טכנולוגי חולון HIT
ישראל3 דק'מציאות מדומהעברית2019

דרך נקודת מבטו של לוויתן, הפרויקט יאפשר לחוות את תחושת הסכנה שלוויתן חש באוקינוס כאשר בני אנוש מתקרבים ומאיימים על חייו. על מנת לשרוד תאלצו לברוח מחיצים המכוונים אליכם כאשר הראיה תלך ותצטמצם במטרה לעודד מודעות לחידוש ציד הלווייתנים ביפן.

בימוי: אילן הרצוג, תומר מסר
המסלול למדיה דיגיטלית ביה״ס לקולנוע ע״ש סטיב טיש, אוניברסיטת תל אביב
הדייג ממוריין
ישראל5 דק'מציאות מדומהעברית2019

דרך נקודת מבטו של דייג צעיר על סירה בודדת, תוכלו לראות את אגם מוריין שבהרי הרוקיז הקנדיים. על סירת המשוטים תוכלו לשמוע מוסיקת קאנטרי ממכשיר הרדיו, להחליף שירים ולהנות מהנוף המרגיע תוך תפיסת דגי סלמון בעזרת חכה מהמים עבור אמכם המצפה לכם עד רדת החשיכה.

בימוי: רון שלו ושאנטי שטיגליץ
המסלול למדיה דיגיטלית ביה״ס לקולנוע ע״ש סטיב טיש, אוניברסיטת תל אביב
מציאות משתנה
ישראל10 דק'מציאות מדומהעברית2018

חווית מציאות מדומה אינטראקטיבית הממחישה את תפיסת המציאות של חולי אלצהיימר בשלב בינוני-מתקדם. המשתמשים יכנסו לדמותה של אישה מבוגרת חולת אלצהיימר לטובת ביצוע מטלות בית פשוטות- מה שמשתבש ויוצר תחושת תסכול וחרדה בדומה לקושי הרגשי שבו נתונים החולים.

בימוי: יאיר ברטל, נופר לאור

עיצוב: נופר לאור, יואל לוי, גרג פונשטיין, תכנות: יואל לוי, חופית באטה, שי בלסיאנו, תחקיר: גרג פונשטיין, נופר לאור

האוניברסיטה העברית של ירושלים
לגלות את אמריקה
ארה"ב30 דק'מציאות רבודהאנגלית2018

פרויקט מציאות רבודה המספק הצצה לעיר ניו יורק מנקודת מבטם של מהגרים בתחילת המאה ה-17. החוויה מזמינה את המשתתפים להיכנס לנעליהם של המהגרים הראשונים אשר הגיעו מאירופה לאי המכונה מנא-האטא הידוע כיום כמנהטן. מהגרים אלו עתידים לשנות את פניו של האי ללא היכר.

בימוי: רועי לב
תסריט: סתיו פלטי-נגב
הפקה: רועי לב

פיתוח: אנסטיס גרמנידיס, סאונד: דומיניק בארט

התכנית לתקשורת אינטראקטיבית, אוניברסיטת ניו יורק
עיר עכבישה
ישראל30 דק'מציאות מדומהעברית2018
פרוייקט העוסק במרחבים אורבניים כמרחבים תודעתיים. אני מתהלכת בעיר ומרגישה שהצורות שלה מהדהדות לי את המחשבות. האנרגיה שלה הופכת לאנרגיה שלי. אני פורשת את תשומת ליבי איפה שאני הולכת- כמו רשת של עכבישה, ומחכה שהעולם יגלה לי סודות, יעזור לי למצוא פתרונות. מחפשת את הרמזים השתולים. או אולי מוצאת את הרמזים ששתלתי אני.
בימוי: אן דייץ׳
בית ספר לאמנות מוסררה ע"ש נגר
מראת פליטים
ישראלללא הגבלהמיצב בינה מלאכותיתעברית2018

מאגרי מידע דיגיטליים הם כיום מקור האינפורמציה העיקרי ממנו אנו לומדים על העולם. תקשור הדאטא במאגרים נעשה על ידי פענוח המתאים לסוג הדאטא שהוא מכיל. בפרוייקט זה נבחן המושג ״פליט״ כפי שהוא מאופיין במאגר Google Images, ומפוענח על ידי מנגנון המתפקד כמראה.

בימוי: תום בר-גל, איל גרוס
המרכז האקדמי ויצו חיפה
יום רביעי
19.06.19
19:00
סינמטק תל אביב
אולם מאז"ה 9