אירוע הפתיחה

20:30 גן הפסגה, יפו העתיקה

הקרנת טרום בכורה בערב טקס הפתיחה

סרטי ׳׳קצר על הדרך – חשבון נפש׳׳  – הקרנת בכורה של הסרטים הזוכים בפרויקט ״קצר על הדרך – חשבון נפש״, במסגרתו הוזמנו יוצרי קולנוע בראשית דרכם המקצועית להגיש הצעות לסרטים עלילתיים קצרים העוסקים בתמה אחת המוצגת משתי נקודות מבט.

סרטי ׳׳קצר אנימציה׳׳  – הקרנת טרום בכורה של הסרטים הזוכים בפרויקט הפיצ'ינג "קצר אנימציה", שיתוף פעולה בין הפסטיבל הבינלאומי לסרטי סטודנטים לקרן מקור, במסגרתו הוזמנו יוצרי קולנוע בראשית דרכם המקצועית להגיש הצעות להפקת סרטי אנימציה קצרים.

 

 

מבט שלישי
ישראל12 דק'עלילתיעברית2019

בנסיעת אוטובוס בין ירושלים לתל אביב, שירה מקבלת החלטה לעבור מקום – החלטה שתוך דקות ספורות תהפוך לדרמטית ותגרום לשירה לנוע על הקו הדק שבין אשמה לחמלה, בין קורבן למקרבן, תיאלץ אותה לקבל במהרה החלטות קשות.

בימוי: אפרת רסנר
תסריט: אפרת רסנר
צילום: גל רומבק
עריכה: דנאל אל פלג
משחק: יעל פינקל, סשה נצח אגרונוב
הפקה: לאה טוניק
זכות מלידה
ישראל24 דק'עלילתיעברית, רוסית2019

נטשה היא חלק מקבוצת ״דרכנו הביתה״ של דוברי רוסית המטיילים בישראל. ביום השני למסע, הקבוצה מגיעה למאהל בדואי במדבר, בו מצפים להם שני חיילים ישראלים שהגיעו כדי לענות על שאלות ולפתוח להם חלון נוסף לחיים בארץ. נטשה תופסת את תשומת הלב של שלומי, החייל הקרבי והכריזמטי, אבל מהר מאוד העניינים נעשים מכוערים. בעוד נטשה מתמודדת עם שאלות על יכולתה להשתייך, הנרטיב האישי שלה מתנגש עם הנרטיב הלאומי המוצג להם על ידי מדריך הקבוצה.

בימוי: ענבר חורש
תסריט: ענבר חורש
צילום: איליה מרכוס
עריכה: שקד גורן
משחק: נטליה אולשנסקיה, כריסטינה סים, ליזה סטארולסלסקי, רומן גודוביץ'' אנטון מקלנקו, מיכאל לרנר
הפקה: לאה טוניק
השבת השחורה
ישראל8 דק'עלילתי, אנימציהעברית2019

גדי היה רק בן 4, כאשר אימו נהרגה בערב שישי, לאחר כניסת השבת בתקופת מלחמת השחרור בשנת 1948, הישוב היהודי בירושלים תחת מצור. ההלכה היהודית מאלצת את גדי ובני משפחתו, להישאר ולהתמודד עם מות האם מקרוב. סרט קצר המבוסס על סיפור אמיתי, העוקב אחר נקודת מבטו של ילד על מותה הטרגי של אימו. איך התמודד? כיצד חווה את הטראומה?

בימוי: מיטל משולם וחנן ליברמן
תסריט: מיטל משולם וחנן ליברמן
הפקה: סטודיו מויו
משאלה אחת אחרונה ע"פ סיפור של אתגר קרת- דג זהב
ישראל8 דק'דרמהעברית2019

אגדת הדייג ודג-הזהב מתעוררת לחיים באנימציית סטופמושן בדרמה מתוקה- מרירה. סרגיי, מהגר רוסי בודד, נאלץ לבחור האם לשמור על המשאלה האחרונה שקיבל מדג-הזהב שלו אבל להפוך לרוצח, או להשתמש במשאלה ולהציל חיים של אדם זר, אך כך לאבד את הדבר היחיד שחשוב לו באמת.

בימוי: גליה עוזמו
תסריט: גליה עוזמו, אמי ספרד ואלון מרכוס
משחק: גרא סנדלר, אוהד קנולר, אלי חביב ונילי אבני.
הפקה: גליה עוזמו
סינמטק תל אביב, אולם אחר
16.06.19
יום ראשון, 20:30