על הפסטיבל

 

AboutImage

הפסטיבל הבינלאומי לסרטי סטודנטים

הפסטיבל הבינלאומי לסרטי סטודנטים הוקם בחוג לקולנוע וטלוויזיה של אוניברסיטת תל-אביב בשנת 1986. הייתה זו יוזמה של סטודנטים בחוג מתוך שאיפה לקדם יצירה סטודנטיאלית בארץ ובעולם. זהו מוסד ללא כוונות רווח, מופק ומנוהל כולו על-ידי סטודנטים מתנדבים, טעונים בלהט לאמנות הקולנוע, ומתוך כך מאופיין באנרגיה ייחודית, צעירה ורעננה.

כיום מדורג הפסטיבל כגדול מסוגו בעולם וכאחד משלושת החשובים בתחומו. כמאתיים סרטים וכשבעים בתי-ספר לקולנוע בעולם לוקחים בו חלק. כך הוא מהווה את מקום המפגש הגדול ביותר של סטודנטים לקולנוע מרחבי העולם. הפסטיבל בולט במספר הסרטים המוצגים בו ובתי-הספר המשתתפים, כמו גם ביוצרי הקולנוע הנודעים המגיעים להתארח ובאווירה המיוחדת השוררת בו. בשל היותו אירוע תרבות ותיק, נחשב הפסטיבל למשמעותי במיוחד בתעשיית הקולנוע בישראל, ואף שולח זרועות עשייה למקומות רבים ברחבי הארץ מצפון לדרום.

הפסטיבל מהווה במה מרכזית לקידום יוצרים צעירים בכל שלבי יצירתם הקולנועית. המסגרת הבינלאומית מציגה פנורמה מעולמם הפנימי של קולנוענים אלה מרחבי העולם, בעוד שהתחרות הישראלית מציגה את הכישרונות העולים בדור העתיד של הקולנוע הישראלי. במה מיוחדת ניתנת לסרט הקצר ולתחרות לסרט העצמאי הקצר, המציגה סרטים קצרים שנעשו מחוץ למסגרת אקדמית.

הפסטיבל הוא מפגש חד-פעמי של יוצרי קולנוע ואנשי אקדמיה בכל העולם. סטודנטים מכשלושים מדינות מגיעים עם יצירתם הקולנועית לתל-אביב ומתארחים בבתי הסטודנטים הישראלים. כמו כן מארח הפסטיבל אנשי קולנוע ואמנות מהשורה הראשונה המקיימים סדנאות אמן מקצועיות ומקרינים ממגוון יצירתם.

כאירוע המתקיים בישראל, נודעת בפסטיבל חשיבות לקידום ערכים של שוויוניות, פלורליזם ורב תרבותיות באמצעות פעילות חברתית ובהקרנות חגיגיות ברחבי הארץ. זהו שבוע של קולנוע צעיר וחתרני, של אירועים קולנועיים מרתקים, סדנאות, כיתות אמן, כנסים, מסיבות ותערוכות.

 

הצוות
מנהל הפסטיבל

ניב פוקס

מנהלת הפסטיבל

עטרה פריש

מנהלת הפקה

דניאל אנג׳ל

מפיקה בפועל

זהר נבו

מנהלת מחלקת אורחים

מעיין ריף

מנהלת אתר

אור ענבר

מייל/
מנהלת אוטובוס הסרטים

תמר אלון

מייל/
מנהלת תוכן ואחראית תיעוד - אוטובוס הסרטים

אמילי שיר סגל

מייל/
מנהלת הדרכה - אוטובוס הסרטים

שיר כהן

מייל/
מנהל פרוייקט טי פורט

נאור מנינגר

מייל/
Speech Up - מנהלת

מורן עובדיה

מייל/
Speech Up - מנהל

יונתן שווימר

מייל/
נוי מדיה - דה אנמי - מפיקה

מאיה שקל

מייל/
מפיק אירוע לילי אודיסאה בחלל

בן טופח

מייל/
ניהול שיווק דיגטלי

מתן גלין

מייל/
כתיבה ובימוי - טקס פתיחה

שאולי מלמד

מייל/
תומכים