אורחי כבוד

הוגו סיגמן

נשיא הפסטיבל

יוצר שותף ומייסד K&S Films (סרטי קריימר וסיגמן). חברת K&S Films נחשבת לאחת מחברות ההפקה המובילות בתעשיית הסרטים דוברי הספרדית בעולם. במסגרת K&S Films הפיק הוגו סיגמן את הסרטים הארגנטינאים הרלוונטיים ביותר שנוצרו בשנים האחרונות. בין ההפקות החשובות ביותר שלו – "סיפורים פרועים" של דמיאן שיפרון, שהיה מועמד לאוסקר ב-2015 , מועמד לפאלם ד'אור בפסטיבל קאן של שנת 2014 , זוכה בפרס באפט"א לסרט הזר הטוב ביותר, והסרט הנצפה ביותר בתולדות הקולנוע הארגנטינאי. חברת K&S Films סיפקה שירותי הפקה לסרטים "האיש שנולד מחדש" של אלחנדרו גונסלס איניאריטו, "פוקוס" של גלן פיקרה, "בדרכים" של וולטר סאלס, ורבים אחרים. כיום מספקת K&S Films שירותי הפקה חדשים לחברות כגון מרוול, נטפליקס ו-MGM.

הנס רוזנפלד

תסריטאי וסופר שוודי. רוזנפלד הוא אחד היוצרים של סדרת הטלוויזיה הסקנדינבית המאוד מצליחה וזוכת הפרסים 'הגשר' (2011-2018). היא שודרה ביותר מ-170 מדינות. גם גרסתה האמריקאית, שנקראה באותו שם, נחלה הצלחה, וכן גרסה בריטית / צרפתית, בשם The Tunnel. במהלך למעלה מעשרים שנותיו בתעשייה, כתב, יצר ועבד רוזנפלד על מגוון רחב של הפקות טלוויזיה ודרמה, כגון, Wallander (2009) Sebastian Bergman (2010) The Sandhamn Murders (2012) . עבודתו האחרונה כוללת יצירה וכתיבה של סדרת מקור ברשת נטפליקס, Marcella (2016).
נוסף להיותו אחד מהתסריטאים המובילים בשוודיה, רוזנפלד הוא גם סופר מצליח; יחד עם מייקל היוורת' הוא נחשב לאחד משני
כותבי סיפורי הפשע המצליחים ביותר בשוודיה. ספריהם נמכרו ביותר מ 3.5- מיליון עותקים ביותר מ 30- מדינות ברחבי העולם.

הנס רוזנפלד, יקיים במהלך הפסטיבל סדנת אמן.
יוקרנו שלושת הפרקים הראשונים של הסדרה.
לאחר ההקרנה של הפרק הראשון תתקיים עמו שיחה.

הגעתו של הנס רוזנפלד התאפשרה הודות לאיגוד התסריטאים ושגרירות שוודיה בת"א.

סקיפ מקדונלד

סקיפ מקדונלד נולד וגדל בקליפורניה, בנו של עורך טלוויזיה. הוא התחיל את קריירת העריכה שלו בתחום האפקטים קוליים, ביצע מעבר לעריכת תמונות בתפקיד עורך משנה בסרטים עלילתיים, ולאחר מכן עבר לעבוד בטלוויזיה. בין היצירות המוקדמות שלו נמנות הסדרות "באפי ציידת הערפדים" ו"לאס וגאס", אך כישוריו הגיעו לביטוי מיטבי בעונה הראשונה של "שובר שורות". מאז היה מועמד ל 7- פרסי אמי, 9 פרסי אדי, ו 3- פרסי הוליווד פוסט אלייאנס. יצירותיו האחרונות של מקדונלד כוללת את הסדרות "שובר שורות", "פארגו" ו"סמוך על סול".

העורך סקיפ מקדונלד יקיים במהלך הפסטיבל סדנת אמן.
יוקרנו פרקים מסדרה בעריכתו, ׳באפי ציידת הערפדים׳ באירוע הקרנה מיוחד ב׳תדר׳.

פרד רסקין

עורך אמריקאי שהחל את הקריירה המקצועית שלו כעוזר עריכה. עבד כעוזר עריכה בסרטים 'לילות בוגי' ו-'להרוג את ביל' ובהמשך שימש כעורך משנה בקומדיה הרומנטית של פול תומס אנדרסון משנת 2002 ׳מוכה אהבה׳. לאחר מכן שימש כעורך משנה לסיפור הפשע של ג'סטין לין משנת 2003, Better Luck Tomorrow, והמשיך בעריכת ארבעה סרטים נוספים של לין –'אנאפוליס', 'מהיר ועצבני 3', 'מהיר ועצבני 4', 'מהיר ועצבני 5' עבור אולפני יוניברסל. עבודות העריכה האחרונות של רסקין כוללות את ׳שמונת השנואים׳ ו- 'ג'אנגו ללא מעצורים' של קוונטין טרנטינו, על סרטים אלה היה מועמד לפרס BAFTA.
עוד מעבודותיו האחרונות הן 'בון טומהוק' של ס.קרייג זאלר, 'שומרי הגלקסיה' של ג'יימס גאן, וכעת עובד על הסרט הבא בסדרה 'שומרי הגלקסיה חלק 2'. רסקין הוא בוגר בית הספר לאמנויות ע"ש טיש בניו-יורק.

העורך פרד רסקין יקיים במהלך הפסטיבל סדנת אמן.
יוקרנו הסרטים שערך, 'ג'אנגו ללא מעצורים' ו-'בון טומהוק'. לאחר ההקרנה של 'ג'אנגו ללא מעצורים' תתקיים עמו שיחה.

יאנוש בילסקוב-יאנסן

שופט בתחרות הסרט העצמאי הקצר

עורך סרטים ובמאי דני. יאנוש בילסקוב-יאנסן היה שותף בעשייתם של סרטים דוקומנטריים ועלילתיים רבים שזכו לתהילה בין-לאומית, ובשלושים השנים האחרונות עבד עם בכירי הבמאים הדנים. שותפו המשפיע ביותר הוא הבמאי זוכה האוסקר בילי אוגוסט. ביליסקוב-יאנסן מוכר בזכות היותו עורך הסרטים: 'הניצוד' (2012) 'מעשה בהרג' (2012) ו'עלובי החיים' (1998). ב-2009 זכה בפרס העריכה הדוקומנטרית בפסטיבל סאנדנס על הסרט Burma VJ:Reporting from a Closed Country ((2008. מאז שנת 1979 מלמד בבית-הספר הלאומי לקולנוע בדנמרק.

העורך יאנוש בילסקוב-יאנסן יקיים במהלך הפסטיבל סדנת אמן.
יוקרנו הסרטים שערך, 'הניצוד' ו'מעשה בהרג'. לאחר ההקרנה של 'מעשה בהרג' תתקיים עמו שיחה.

השתתפות העורך יאנוש בילסקוב-יאנסן התאפשרה אודות לאיגוד העורכים.

איסטבן בורבאס

שופט בתחרות הישראלית

צלם קולנוע שוודי שהחל את עבודתו עם הבמאי הנודע רוי אנדרסון, בשנת 1984. במהלך שלושים השנים האחרונות יצרו אנדרסון ובורבאס בסטודיו 24, אין-ספור פרסומות וסרטים באורכים שונים החל מחמש-עשרה שניות ועד שעתיים. בורבאס השתתף גם ביצירה ובעיצוב של ספרים, תערוכות, מסעות פרסום ושלטי חוצות. בכל הפרויקטים הללו באה לידי ביטוי השאיפה לתאר את השמחה האנושית, את הצער והפגיעות סביבנו במצבים שכולנו יכולים להזדהות איתם. בשעה שהוא מוצג בצורה מסוימת, מוגדרת, אפילו המצב הטריוויאלי ביותר (מרחב, אור, דמויות) יכול להצליח לתת לנו תיאור מדויק של הקיום האנושי. רוב הפרויקטים קיבלו תשומת לב רבה בשוודיה ובעולם. העבודה האחרונה של בורבאס עם רוי אנדרסון, 'יונה מתיישבת על ענף ומהרהרת בקיום' זיכתה אותו בפרס אריה הזהב בפסטיבל הסרטים בוונציה 2014.

הצלם איסטבן בורבאס יקיים במהלך הפסטיבל סדנת אמן.

יוקרנו הסרטים שצילם, 'יונה מתיישבת על ענף ומהרהרת בקיום', ותכנית הכוללת סרטים קצרים ופרסומות של רוי אנדרסון שצולמו על ידי בורבאס. לאחר הקרנת הסרט 'יונה מתיישבת על ענף ומהרהרת בקיום' תתקיים עמו שיחה.

הגעתו של איסטבן בורבאס התאפשרה הודות לאקט - איגוד עובדים בקולנוע ובטלוויזיה בישראל.

לוקה ביגאצי

צלם איטלקי המוכר בזכות עבודתו עם הבמאי פאולו סורנטינו בסרטים 'יפה לנצח' (2013) 'נעורים' (2015) ו'זה בוודאי המקום' (2011). ביגאצי זכה בשבעה פרסי האקדמיה האיטלקית לקולנוע והיה מועמד לארבעה-עשר. עבד עם במאים רבים, ביניהם: סילביו סולדיני, מריו מרטונה, ג'יאני אמיליו, פרצ'סקה ארצ'יבוגי, מיכאל פלאסידו, עבאס קיארוסטמי.

הצלם לוקה ביגאצי יקיים במהלך הפסטיבל סדנת אמן.
יוקרנו הסרט 'יפה לנצח' והפרק הראשון של הסדרה שצילם 'האפיפיור הצעיר'. לאחר ההקרנה של 'האפיפיור הצעיר' תתקיים עמו שיחה.

הגעתו של לוקה ביגאצי התאפשרה הודות למכון התרבות האיטלקי בתל-אביב ואק״ט - איגוד עובדים בקולנוע ובטלוויזיה בישראל.

מיכאל מרצ׳אק

שופט בתחרות בינלאומית

במאי פולני. סרטו, All These Sleepless Nights הוקרן לראשונה בפסטיבל סאנדאנס בשנת 2016, שבו זכה בפרס הבימוי הטוב ביותר. סרטו הקודם, Fuck for Forest הוקרן לראשונה בפסטיבלים SXSW ורוטרדם. סרט זה נחשב לסרט הדוקומנטרי הפולני הנצפה ביותר לשנת 2013 והוקרן בבתי קולנוע במספר מדינות. הסרט אף נבחר על ידי המגזין הבריטי Dazed and Confused כאחד "מעשרת הסרטים החדשניים בז'אנר הדוקומנטרי בשנים האחרונות". מרצ׳אק מביים גם קליפים; חלק מעבודותיו האחרונות בתחום היו בימוי קליפים עבור מארק פריצ'רד בשיתוף עם טום יורק, רדיוהד, ו-Jacek Sinkiewicz. בימים אלה מצוי מיכאל בשלב הפיתוח של סרט מדע בדיוני.

הבמאי מיכאל מרצ׳אק יקיים במהלך הפסטיבל סדנת אמן.
סרטו All These Sleepless Nights יוקרן בטקס הפתיחה של הפסטיבל וסרטו Fuck for Forest יוקרן במהלך הפסטיבל.

הגעתו של מיכאל מרצ׳אק התאפשרה הודות לתמיכתו של המכון הפולני בתל-אביב.

אנטון גומז

אנטון גומז הוא ארט דירקטור ספרדי. בשנת 1997 החל לשתף פעולה עם פדרו אלמודובר כמעצב אמנותי בסרטיו. עבודותיו בסרטים 'אהבת בשר ודם' (1997) 'הכול אודות אמא' (1999) 'דבר אליה' (2002) 'חינוך רע' (2004) 'חיבוקים שבורים' (2009) 'העור בו אני חי' (2011) ו'לעוף מהתרגשות' (2013) זיכו אותו בתהילה בין-לאומית.
גומז החל לעבוד כארט דירקטור בשנת 1993. עבודתו הראשונה הייתה בסרטו של ביגאס לונה 'ביצים של זהב' (1993). סרטים נוספים שעבד בהם: Gaudi Afternoon (סוזן סיידלמן 2001), Salvador (מנואל האורגה 2006) 'הנזיר' (דומיניק מול 2011) וסרטו של סטיבן סודרברג, 'צ'ה' (2008) שעליו זכה בפרס גויה על עיצוב אמנותי.

המעצב אנטון גומז יקיים במהלך הפסטיבל סדנת אמן.

יוקרנו הסרטים שבהם היה מעצב אמנותי, 'דבר אליה׳ ו'העור בו אני חי'. לאחר ההקרנה של 'העור בו אני חי' תתקיים עמו שיחה.

הגעתו של אנטון גומז התאפשרה הודות לתמיכתה של התכנית למצטיינים בעיצוב במה, קולנוע וטלוויזיה של הפקולטה לאמנויות, אוניברסיטת תל-אביב, שגרירות ספרד בתל-אביב ואק״ט - איגוד עובדים בקולנוע ובטלוויזיה בישראל.

דימיטרה קאריה

יו"ר חבר השופטים, התחרות הבינלאומית

המנהלת האמנותית של הCinéfondation-, תחרות סרטי הסטודנטים בפסטיבל קאן. ה-Cinéfondation היא מהמסגרות הנחשבות בעולם לסרטי הסטודנטים. קאריה נולדה בטשקנט, אוזבקיסטן, להורים יוונים. למדה צרפתית וספרות באוניברסיטת אתונה. משנת 1992 חיה ועובדת בפריז. לאחר שסיימה תואר ראשון בלימודי רוסיה, מרכז ומזרח אירופה באוניברסיטת פריז 8 ותכנית הכשרה בקולנוע, עבדה במשך מספר שנים באגודה למחברים ומלחינים דרמטיים (SACD). בשנת 2006 הצטרפה קאריה לוועדת הבחירה של ה-Cinéfondation.

בן תומפסון

שופט בתחרות הבינלאומית

מנהל תכנית הסרטים הקצרים של פסטיבל טרייבקה. נולד בלונדון להורים וולשיים ואמריקאים. מגיל צעיר פיתח תומפסון תשוקה לסרטים ולעשייתם. לאחר שסיים את תואר בלימודי קולנוע וטלוויזיה באוניברסיטת אבריסטוות' בוויילס, עבר לניו-יורק במטרה לעבוד בתעשיית הקולנוע. בשנת 2003 הצטרף לפסטיבל טרייבקה והחל לעבוד עם יוצרי סרטים ועם צוותי האוצרוּת של הפסטיבל. לאחר חצי עשור של צפייה בסרטים קצרים, הפך למנהל תכנית הסרטים הקצרים של הפסטיבל. מלבד עבודתו זו מקיים תומפסון הרצאות ליוצרי קולנוע צעירים וסטודנטים בבתי-ספר לקולנוע אודות תכניות הפעולה של פסטיבל טרייבקה והגשת מועמדות לו. התשוקה וההתלהבות לקולנוע הקצר הובילה את תומפסון לעבודות בימוי והפקה של עשרות סרטים קצרים וסרטי תעודה שהוקרנו בפסטיבלים ברחבי העולם.

זואי רוסיון

שופטת בתחרות הבינלאומית

זואי רוסיון היא הממונה על ההפצה ב'סאלו מוריסה', חברה להפצת סרטים קצרים. בשנת 2011 סיימה תואר ראשון באמנויות באוניברסיטת ז'נבה לאמנות ועיצוב. בשנת 2015, לאחר לימודי ההיסטוריה של האמנות והיסטוריה של הקולנוע באוניברסיטת לוזאן, השלימה תואר ראשון בקולנוע בסינמה דו ראל-היד בז'נבה. זואי רוסיון ביימה סרטים קצרים שהוקרנו בפסטיבלים בין-לאומיים.

יבגניה דודינה

שופטת בתחרות הבינלאומית

שחקנית ישראלית בקולנוע טלוויזיה ובתאטרון. בוגרת בית-הספר הממלכתי לאמנות 'גייטס' במוסקבה. שיחקה בתפקידים ראשיים בתיאטרון 'מאייקובסקי' במוסקבה. יבגניה שותפה להקמת תאטרון 'גשר' בתל-אביב במסגרתו הופיעה בתפקידים ראשיים רבים וזכתה לשבחים ולביקורות נלהבות. החל משנת 2007 שחקנית הבית של התאטרון הלאומי הבימה. היא כיכבה במספר רב של סרטים ביניהם, "קלרה הקדושה" של ארי פולמן ואורי סיון, "האסונות של נינה" של שבי גביזון,"שבוע ויום" של אסף פולנסקי,"חטאים" של אבי נשר, והסרט "אנה" של הבמאית אור סיני, שבכיכובה, זכה במקום הראשון בפסטיבל קאן במסגרת סרטי סטודנטים. יבגניה זכתה והייתה מעומדת למספר פרסים ביניהם מועמדת לפרס אופיר כשחקנית משנה בסרט "היו לילות" וזכתה בפרס השחקנית הטובה ביותר בפסטיבל חיפה על משחקה בסרט "לא רואים עליך" של מיכל אביעד.

אן פארן

שופטת בתחרות הישראלית

מנהלת את שוק הסרטים הקצרים של פסטיבל קלרמונט-פראן, מהפסטיבלים החשובים בעולם לסרטים קצרים. פארן למדה פרסום ותקשורת ועבדה בתחום אמנויות הבמה ובאירועים בפריז. בשנת 1996 הצטרפה לצוות ההקמה של הפסטיבל. כיום לוקחות חלק בפסטיבל כ- 35 מדינות ומגיעים אליו אנשי מקצוע ממגוון תחומי תעשיית הקולנוע הקצר, ביניהם קונים, מפיצים ומנהלי תכניות מכל רחבי העולם.

קורד דופה

שופט בתחרות הישראלית

דופה הוא מנהל המכירות של אינטרפילם ברלין (Interfilm Berlin) ואחראי על רישוי הקטלוג, הגדל בהתמדה, של סרטים קצרים מצליחים ובולטים ברחבי העולם. הוא גם חבר בוועדת הבחירה של הפסטיבל הבינלאומי לסרטים קצרים אינטרפילם ברלין, אוצר תוכניות מיוחדות ומנהל פרויקטים עבור הסוכנות של אינטרפילם. הוא רכש את השכלתו באוניברסיטה החופשית של ברלין ובאוניברסיטת ניו יורק, וזכה בתואר שני בלימודי קולנוע מבית הספר לאמנויות טיש של NYU. דופה עבד כמתכנן ועורך סרטים במשך 15 שנים באגודת הסרטים של לינקולן סנטר בניו יורק, זאת לפני שעבר לברלין בשנת 2010.

יוסף סידר

יו״ר חבר השופטים, התחרות הישראלית

במאי קולנוע ותסריטאי ישראלי, חבר האקדמיה האמריקאית לקולנוע, זוכה חמישה פרסי אופיר, פרס התסריט הטוב ביותר בפסטיבל קאן ופרס דוב הכסף של פסטיבל ברלין. סידר כתב וביים את הסרטים 'ההסדר' (2000) 'מדורת השבט' (2004) 'בופור' (2007) (תסריט בשיתוף רון לשם), שהיה מועמד לפרס אוסקר, ו'הערת שוליים’ (2011) שהיה אף הוא מועמד לפרס אוסקר. לאחרונה יצא לאקרנים סרטו של סידר, 'נורמן - עלייתו המתונה ונפילתו התלולה של מאכער אמריקאי'.

ערן קולירין

שופט בתחרות הבינלאומית

סרט הביכורים של ערן קולירין, 'ביקור התזמורת' (2007) הציב אותו באור הזרקורים הבין-לאומי לאחר שזכה ביותר מחמישים פרסים בין-לאומיים, ביניהם שמונה פרסי אופיר, שני פרסים בפסטיבל קאן ושני פרסי האקדמיה האירופאית לקולנוע. קולירין החל את דרכו כתסריטאי בסרט 'צור הדסים' (1999), שזכה בפרס התסריט בפסטיבל ירושלים. בשנת 2004 כתב וביים את סרט הטלוויזיה 'המסע הארוך'. כתב וביים את 'ההתחלפות' (2011) ואת 'מעבר להרים ולגבעות' (2016), שהוקרן במסגרת 'מבט מסוים' בפסטיבל קאן.

עילית זקצר

שופטת בתחרות הבינלאומית

במאית ישראלית. בוגרת תואר ראשון ושני ללימודי קולנוע בבית-הספר לקולנוע וטלוויזיה ע"ש סטיב טיש באוניברסיטת תל-אביב. סרט הביכורים שכתבה וביימה, 'סופת חול', זכה בפרס הסרט הבין-לאומי העלילתי הטוב ביותר בפסטיבל סאנדאנס בשנת 2016, כמו גם בשישה פרסי אופיר, ביניהם פרס הסרט הטוב ביותר ופרס הבימוי. בין סרטיה הקודמים נכללים הסרט הקצר 'תזכור את זה', שזכה בפרס הסרט הטוב ביותר בתחרות הישראלית בפסטיבל הבינלאומי לסרטי סטודנטים של תל-אביב בשנת 2010, והסרט הקצר 'תסנים', שהוקרן בכ- 140 פסטיבלים ברחבי העולם.

ענת שפרלינג

שופטת בתחרות הישראלית

ענת שפרלינג מייסדת ומנהלת הפסטיבל הבין-לאומי לסרטי נשים ברחובות, שהתמקד בקולנוע הנעשה על ידי נשים ומציב נשים במרכזו. הפסטיבל שימש פלטפורמה מקצועית ליוצרות מישראל ומהעולם והיה קטליזטור שהוביל לשינוי המודעות והשיח על ייצוג נשים בתעשיית הקולנוע הישראלית.

בשנת 2004 ייסדה את עמותת נשים בתמונה (ע"ר), הפועלת לשינוי ייצוגן של נשים בתעשיית הקולנוע הישראלית. פרויקט הדגל של העמותה היה הפסטיבל הבין-לאומי לסרטי נשים ברחובות. עם סיומו, ממשיכה העמותה לקיים את פרויקט מענק הפיתוח ליוצרות קולנוע ישראליות, ומדי שנה מעניקה, עם שותפיה, כ-300,000 ₪ לקידום כתיבת תסריט לסרטים עלילתיים באורך מלא.

בראשית שנת 2016 הקימה עם שותפתה יפעת אנזלביץ, את חברת 'טויה למדיה ומשחקים דיגיטליים', החברה יוצרת משחקי אקשן והרפתקאות על פלטפורמת מיינקרפט. המשחקים נעשים בהשראת סיפורי חיים של נשים פורצות דרך.

עד לאחרונה שימשה ענת שפרלינג גם יו"ר ועדת רפרטואר קולנוע בתכנית סל תרבות ארצי.

זהר וגנר

שופטת בתחרות הסרט העצמאי הקצר

במסגרת עבודותיה היא חוקרת את מיניות האישה, יחסי הכוחות בין גברים ונשים, ועוסקת גם בדימוי גוף ובשעבוד ליופי ולאידאלים בלתי מושגים, מאלה שהחברה המערבית מכתיבה לנו ואנו צורכים ללא מודעות. סרטים שביימה: 'זורקי' (2006), 'סימני מתיחה' (2008), 'ימי הזהר' (2012), 'מעשה בשני בלונים' (2016). זהר היא גם זמרת-משוררת בלהקת 'זהר וגנר והמסריחים' שהוציאה עד כה את האלבומים 'חומר זול' ו'ברולה'.

עמיר מנור

שופט בתחרות הסרט העצמאי הקצר

במאי, תסריטאי ומפיק, בוגר החוג לקולנוע וטלוויזיה באוניברסיטת תל-אביב. עשייתו הקולנועית החלה ביצירת דרמות קצרות, ביניהן אדומים, זוכה פרס הדרמה הטובה בפסטיבל ירושלים 2007, וחורבה, המביא את סיפור הרצחו של אסף שטיירמן, שהוקרן בסינמטקים בהקרנות מסחריות. סרטו הארוך הראשון חיותה וברל, הוקרן לראשונה בפסטיבל ונציה וזכה בפסטיבלים ברחבי העולם, ביניהם סלוניקי, טוקיו ועוד. הסרט הופץ בבתי קולנוע בארץ ובעולם. סרטו השני הבית ברחוב פין, התקבל לאטלייה בקאן ונמצא כעת בפרה פרודקשן. מנור הפיק את סרט המד״ב אני לא מאמין אני רובוט, הנמכר כעת לרימייק אמריקאי כסדרה.
נוסף לפעילותו הקולנועית עוסק מנור בהוראת קולנוע ועריכת תסריט.

ד"ר פבלו אוטין

פורום מבקרי הקולנוע

פבלו אוטין הוא חוקר ומבקר קולנוע. מרצה במחלקה לקולנוע של מכללת בית ברל, במכללת שנקר, ובבית-הספר לקולנוע וטלוויזיה על שם סטיב טיש באוניברסיטת תל-אביב. אוטין פרסם את הספרים: שיעורים בקולנוע: שיחות עם יוצרות ויוצרים ישראלים (2016, הוצאת אסיה), רקווים לשלום: הסכסוך הישראלי-פלסטיני בקולנוע הישראלי (2017, הוצאת ספרא), קרחונים בארץ החמסינים - הקולנוע הישראלי החדש (2008, רסלינג) וגם ערך את רואים שקוף: במאים ואנשי קולנוע על סרטי איתן גרין (2008, אוניברסיטת תל-אביב).

אלברט גבאי

פורום מבקרי הקולנוע

בוגר החוג לקולנוע וטלוויזיה באוניברסיטת בתל-אביב, במגמת הפקה. בעל ותק של שלושים שנה בתחום הטלוויזיה-מגזינים וסרטים דוקומנטריים. מבקר קולנוע, במאי ומפיק, היסטוריון לקולנוע ומרצה. כמו כן מפיק, עורך ומגיש את תכנית הקולנוע הוותיקה 'טלסינמה' בערוץ 1 .

עופר ליברגל

פורום מבקרי הקולנוע
בוגר החוג לקולנוע וטלוויזיה באוניברסיטת תל-אביב, במגמת הפקה. מאז שנת 2010 מבקר קולנוע קבוע באתר SRITA.NET . מאמרים וביקורות פרי עטו פורסמו באתרי אינטרנט נוספים ובכתבי עת. בשנת 2016 ראה אור ספר שיריו 'א'.

קארים בן חליפה

צלם העיתונות עטור הפרסים, קארים בן חליפה, קנה לו פרסום רב מתיעוד הסכסוכים במזרח התיכון. הוא התמקד במיוחד בכיסוי סיעות המורדים במלחמות בעיראק ובאפגניסטן. בן חליפה עבד כפרילנסר עבור ה- Time, Vanity Fair, Le Monde, The New York Times Magazine ועשרות כתבי עת נוספים.
בן חליפה צילם ביותר מ-80 ארצות ואזורים, ועבודותיו הוצגו בארבע יבשות. הוא חבר במועצת המייעצת לפיקוח על עיתונאות מצולמת במשרד התרבות והתקשורת הצרפתי, הוא לוקח חלק בוועדת הסינון של קרן World Press Photo הבוחרת את המשתתפים בכיתת האמן היוקרתית Joop Swart Masterclass. ב-2012 זכה במלגה על שם קרול בינדר מטעם קרן ניימן לעיתונאות באוניברסיטת הרווארד, בה הרצה בפקולטות שונות. ב-2015 העניק לו מכון סנדאנס את מלגת ה-New Frontier על שם דוריס דיוק. כיום בן חליפה משמש כחוקר אורח ב-Open Documentary Lab במכון MIT באוניברסיטת קיימברידג'.

הלן אדמו

הלן אדמו היא טכנולוגית קריאייטיב. מאז ומעולם עסקה בחיבור שבין אמנות וטכנולוגיות, מתוך שאיפה למתוח את גבולות הסיפור והטכנולוגיה. עם מוח יצירתי וטכני כאחד, במשך עשור הנחתה צוותים רב-תחומיים גדולים בפיתוח הפקות ניו-מדיה. הלן היא המפיקה של פרויקט המציאות המדומה The Enemy.